Tragiczny finał poszukiwań w Tatrach Zachodnich. Ratownicy odnaleźli ciało turysty

i

Autor: FACEBOOK / Horská záchranná služba Tragiczny finał poszukiwań w Tatrach Zachodnich. Ratownicy odnaleźli ciało turysty

Tragiczny finał poszukiwań w Tatrach. Nie żyje 24-letni polski turysta. Ratownicy znoszą ciało [WIDEO]

Tragicznie zakończyła się nocna akcja poszukiwawcza w Tatrach Zachodnich. Horska Zachranna Służba odnalazła ciało 24-letniego Polaka, który spadł z wysokości. Turysta wybrał się na samotną wędrówkę w niedzielę, 5 czerwca. Ciało mężczyzny zostało odnalezione we wtorek, 7 czerwca.

Informację o zaginięciu Polaka, słowaccy ratownicy otrzymali w poniedziałek, 6 czerwca wieczorem. 24-letni turysta wybrał się na wędrówkę północną stroną Tatr Zachodnich w niedzielę, 5 czerwca. Przez cały ten czas, mężczyzna utrzymywał kontakt z bratem, jednak gdy wieczorem i następnego dnia nie odezwał się do rodziny, jego brat zgłosił zaginięcie członkom PZ SR.

Czytaj także: 59-letni Polak był poszukiwany od stycznia. Makabryczne odkrycie po słowackiej stronie Tatr!

- Krótko po ogłoszeniu wydarzenia i z informacją, że pojazd motorowy turysty nadal znajduje się na parkingu przy Zwerowce, ruszyła akcja poszukiwawcza. Profesjonalni i ochotni ratownicy HZS z południowej i północnej strony Tatr Zachodnich wybrali się w teren i odnaleźli ciało turysty, niestety bez oznak życia - informuje Horska Zachranna Służb.

Ciało 24- letniego Polaka odnaleziono we wczesnych godzinach porannych we wtorek, 7 czerwca w górnej części Doliny Żarskiej tzw Banikowskim Kotle po południowej stronie Tatr Zachodnich.

Po wykonaniu niezbędnych czynności ciało zmarłego zostało przetransportowane przez ratowników lądowych HZS doliny Żiarskiej i przekazane członkom PZ SR.

Sonda
Czy turyści wybierający się w góry powinni mieć wykupione ubezpieczenie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany