Trzecia fala ZMIECIE NAS Z PLANSZY?! Nawet 40 tysięcy zachorowań dziennie! Małopolski NFZ nie pozostawia złudzeń

2021-03-02 12:50 ON
Koronawirus. Liczba zakażonych w zachodniopomorskim wciąż rośnie. Sprawdź najnowsze dane [2.03.2021 r.]
Autor: DOMIN

„Szpitale naprędce przywracają oddziały covidowe. Chorzy od miesięcy czekający na planowe operacje muszą się liczyć z kolejnymi opóźnieniami” – informuje „Rzeczpospolita”. Główny doradca premiera ds. pandemii profesor Andrzej Horban przewiduje ponad 20 tysięcy zakażeń dziennie w wersji optymistycznej i nawet 40 tysięcy w pesymistycznej.

Wojewodowie szykują się na czarny scenariusz i przywracają w szpitalach odmrożone w styczniu i lutym łóżka covidowe. Wywołuje to wielki chaos. Problemy nie omijają również Małopolski.

Zobacz: PRZERAŻAJĄCE słowa wojewody: "Trzecia fala epidemii jest już w Małopolsce"!

– Ta decyzja uderza przede wszystkim w pacjentów niecovidowych, którzy już rok czekali na opóźnione przez pandemię operacje planowe. Sinusoida jest groźna także dla stabilności finansowej szpitali, które znów nie będą mogły zrealizować umów na świadczenia niezwiązane z koronawirusem – przekzał „Rzeczpospolitej” Marek Wójcik, członek Rady Małopolskiego NFZ.

Zobacz: Koronawirus. Nowe przypadki zakażeń wirusem COVID-19 w Krakowie i Małopolsce [RAPORT, 2 marca]

Kraków zaprasza na wystawę "Nim wstanie dzień"
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE