Co za brawura!

Turyści na Morskim Oku igrają z życiem. Zdjęcia dają do myślenia

2022-12-26 21:24

Morskie Oko to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Turystów nie brakuje tam również w okresie Bożego Narodzenia. Niektórzy wykazują się jednak skrajną nieodpowiedzialnością i wchodzą na ledwo zamarznięty lód. TOPR ostrzega, żeby nie wchodzić na lód, ponieważ jego warstwa jest jeszcze bardzo cienka.

Morskie Oko. Turyści weszli na cienki lód. TOPR ostrzega

Nie pomagają ostrzeżenia i wyjaśnienia, że lód na Morskim Oku jest bardzo cienki. Turyści nic sobie nie robili z niebezpieczeństwa i wchodzili na cienki lód, pod którym jest bardzo zimna woda. Ratownicy TOPR przestrzegają przed wejściem na lód szczególnie teraz, gdy jego warstwa z powodu ocieplenia może nie być wystarczająco gruba. - Tatrzańskie stawy zamarzły, lecz warstwa lodu miejscami jest jeszcze cienka - apelujemy, aby na nią nie wchodzić. Aktualnie, z powodu odwilży, na Morskim Oku na lód wyszła woda - napisał w komunikacie TOPR.

Ratownicy ostrzegają także turystów, którzy planują chodzić po górach. Szlaki są śliskie, a śnieg zróżnicowany. Miejscami jest to śnieg mokry, a gdzieniegdzie występuję głębokie zaspy lub kamienie. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia w górskiej wspinaczce oraz odpowiedniego sprzętu. Wspinaczkę może też utrudniać silny wiatr. Ponadto dzień wciąż jest krótki, a ciemno robi się już około godz. 16.

Źródło: "Tygodnik Podhalański"

Turyści weszli na lód na Morskim Oku. Zobacz zdjęcia

Sonda
Lubisz jeździć w polskie Tatry?
Piotr Żyła i jego show przed kamerami: Gdy ledwo żyję, jestem najbardziej zadowolony
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają