Turysta na Giewoncie zaatakowany gazem pieprzowym. Tajemnicze zachowanie poszkodowanego

i

Autor: Policja Zakopane Poszkodowany 37-latek nie chciał współpracować z policją i nie chciał mówić o okolicznościach zdarzenia.

Co przeskrobał 37-latek?

Turysta zaatakowany gazem na Giewoncie dostał mandat. Zaskakujący finał sprzeczki

2023-07-28 13:06

W nieoczekiwany sposób zakończył się incydent na Giewoncie, w trakcie którego 37-letni mężczyzna został zaatakowany gazem pieprzowym. Turysta sam miał się przyczynić do wybuchu agresji innego mężczyzny, ponieważ na szlaku... zbyt głośno słuchał muzyki. Dyrektor TPN przekazał Radiu Kraków, że za swoje zachowanie 37-latek został ukarany mandatem.

37-latek zaatakowany gazem na Giewoncie dostał mandat. Zaskakujący finał 

Na Giewoncie kilkanaście dni temu doszło do sprzeczki między turystami. Scysja zakończyła się interwencją ratowników TOPR, ponieważ jeden z uczestników zajścia nie był w stanie samodzielnie wrócić ze szlaku. Wszystko przez to, że został zaatakowany gazem pieprzowym. Poszkodowanego przetransportowano śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Zakopanem. Co ciekawe, mężczyzna nie chciał zdradzić policji szczegółowych okoliczności zdarzenia. Mężczyzna nie współpracował z policjantami i niczego nie wyjaśnił, jak również oświadczył, że niczego nie chce zgłaszać - powiedział rzecznik zakopiańskiej policji asp. szt. Roman Wieczorek. Okazuje się, że sprawa znalazła zaskakujący finał. 

Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego zdradził Radiu Kraków, że powodem konfliktu turystów była... zbyt głośno puszczona muzyka. 37-latek nie reagował na prośby innych osób, proszących go o ściszenie muzyki. Jednej z nich miał nawet zaproponować zejście na dół i "załatwienie sprawy po męsku". Prawdopodobnie nie spodziewał się, że inny turysta będzie uzbrojony w gaz pieprzowy i go użyje. Fan głośnej muzyki został ukarany mandatem w wysokości 100 złotych. W Tatrach zakazane jest bowiem zakłócanie ciszy.

Sonda
Czy Tatry są niebezpieczne?
Kierowca-bohater! Rzucił się na pomoc pasażerce, jest nagranie