Ustalili winnego pożaru dworca PKS w Olkuszu. 44-latek przysnął z papierosem w ustach

i

Autor: Małopolska Policja Bezdomnemu 44-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bezdomny zaprószył ogień

Ustalili winnego pożaru dworca PKS w Olkuszu. 44-latek przysnął z papierosem w ustach

2023-01-11 10:04

To bezdomny 44-latek był sprawcą pożaru, do którego doszło w Nowy Rok w Olkuszu. Mężczyzna przysnął z papierosem w ustach, a niedopałek spadł na śmieci znajdujące się w budynku, przez co doszło do zaprószenia ognia. Kiedy 44-latek ocknął się, zobaczył płomienie i uciekł, nikogo nie powiadamiając o pożarze. Bezdomnemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Olkusz. To bezdomny spowodował pożar dworca. Zasnął z papierosem w ustach

W Nowy Rok w Olkuszu spłonął budynek dawnego dworca PKS. Płomienie totalnie zniszczyły obiekt, ale na szczęście nikt nie został poszkodowany. Policjanci przeprowadzili oględziny tego miejsca z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Ustalono, że prąd w budynku był odcięty i zwarcie instalacji nie mogło być przyczyną pożaru, a poszlaki śledczych wskazywały, że pożar mógł zostać wzniecony przez osoby bezdomne, które często szukają schronienia w takich pustostanach. Ta hipoteza została potwierdzona. Sprawcą okazał się 44-letni mężczyzna, który zasnął z papierosem w ustach. W pewnym momencie niedopałek spadł na ziemię i podpalił znajdujące się tam śmieci. Ogień szybko się rozprzestrzenił, obejmując cały obiekt.

Sprawcy pożaru grozi do 5 lat więzienia. Znaleźli go leżącego na ulicy

44-latek został znaleziony dwa dni po pożarze. Leżał wtedy na ulicy Sławkowskiej w Olkuszu, a powodem jego niedyspozycji był alkohol. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący zniszczenia budynku dawnego dworca PKS. Mężczyzna tłumaczył, że nie powiadomił o pożarze służb, ponieważ obawiał się konsekwencji swojego postępowania. Grozi mu kara od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

Gigantyczny pożar w Olkuszu. Spłonął dawny dworzec PKS
Sonda
Czy kary za spowodowanie pożaru powinny być surowsze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany