Utrudnienia dla kierowców przy rondzie Polsadu. W środę 29 listopada 2023 ruch będzie wstrzymywany

i

Autor: Igor123121/CC BY-SA 4.0/wikipedia Widok na rondo Polsadu w Krakowie.

Budowa linii tramwajowej

Utrudnienia dla kierowców przy rondzie Polsadu. W środę 29 listopada 2023 ruch będzie wstrzymywany

2023-11-29 9:11

W środę, 29 listopada kierowcy przejeżdżający w okolicy ronda Polsadu muszą liczyć się z utrudnieniami. Do godz. 16.00 ruch pomiędzy ul. Miechowity a wjazdem na rondo od strony zachodniej będzie czasowo wstrzymywany. Powodem są prace przy linii tramwajowej do Mistrzejowic.

Kraków. Utrudnienia przy rondzie Polsadu. Ruch jest czasowo wstrzymywany

W środę, 29 listopada kierowców czekają utrudnienia przy rondzie Polsadu w Krakowie. Ruch będzie wstrzymywany pomiędzy ul. Miechowity a wjazdem na rondo od strony zachodniej. Utrudnienia potrwają do godz. 16.00. Wstrzymywanie ruchu będzie miało charakter chwilowy a nie ciągły, niemniej może powodować powstawanie zatorów drogowych. Przy rondzie trwają prace związane z budową nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. Powstanie tam podziemny przystanek tramwajowy.

Przyczyna utrudnień. Krakowski magistrat wyjaśnia

Jak wyjaśnia krakowski magistrat, utrudnienia są związane z pogrążaniem stalowych grodzic, tj. procesem zagłębiania w grunt długich, charakterystycznie wygiętych blach, tworzących pionowe ściany oporowe. Grodzie są wbijane w grunt za pomocą specjalistycznego sprzętu – wibromłotów hydraulicznych, a następnie łączone, tworząc stabilną barierę. Ta technika jest stosowana do stabilizacji terenu, ochrony brzegów wodnych i tworzenia ścian oporowych w budownictwie.

Sonda
Czy Kraków jest dobrym miejscem do życia?
Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają