Uwaga na ulicznych oszustów w Krakowie! Wyłudzają pieniądze udając głuchoniemych [AUDIO]

2017-11-13 18:50
Oszuści podają się za głuchoniemych
Autor: Alicja_J / pixabay Oszuści podają się za głuchoniemych

W Krakowie pojawiają się osoby podające się za wolontariuszy organizacji działających na rzecz głuchoniemych. W zatłoczonych miejscach zbierają pieniądze, które w rzeczywistości trafiają do ich własnych kieszeni. 

W październiku próbę wyłudzenia pieniędzy przy rondzie Mogilskim udaremnił policjant po służbie. Fałszywy wolontariusz nie miał nic na swoją obronę. - Ten mężczyzna udawał głuchoniemego. Natychmiast odzyskał głos, kiedy policjant się przedstawił, pokazał legitymację służbową i wylegitymował go - mówi reporterowi Radia ESKA mł. insp. Sebastian Gleń z małopolskiej policji. 

Służby apelują o zachowanie czujności w kontakcie z osobami prowadzącymi zbiórki podpisów czy pieniędzy. W razie jakichkolwiek podejrzeń, możemy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Fałszywymi wolontariuszami często okazują się być obcokrajowcy, zwykle obywatele Rumunii. Za takie "kwesty" grozi im kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności. 

Z mł. insp. Sebastianem Gleniem rozmawiał Marcel Wandas, reporter Radia ESKA: 

Czytaj też:

>>> 16-latkowie uciekli z domu i zamieszkali... w ziemiance w Bieszczadach. Chcieli tam spędzić całą zimę, ale znalazła ich policja

>>> Niebezpieczne kobiety z Małopolski: Tych przestępczyń szuka krakowska policja [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE