W kapciach i piżamie wszedł do tramwaju w Krakowie. Nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania

i

Autor: atrix9/cc0/pixabay Dzięki reakcji motorniczej zdezorientowany senior otrzymał pomoc.

Wzorowa reakcja motorniczej

W kapciach i piżamie wszedł do tramwaju w Krakowie. Nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania

2022-08-17 14:58

Do nietypowego zdarzenia doszło w środę, 17 sierpnia w tramwaju linii nr 71 w Krakowie. Uwagę motorniczej zwrócił starszy mężczyzna, który wsiadł do pojazdu będąc ubranym w piżamę i kapcie. Na tę sytuację zareagowała motornicza. Kobieta chciała wypytać seniora o powód ekscentrycznego zachowania. Ten był jednak całkowicie zdezorientowany i ewidentnie wymagał pomocy.

Senior wszedł do tramwaju w kapciach i piżamie. Zareagowała motornicza

Wzorowa reakcja pani Kasi, motorniczej MPK pozwoliła na udzielenie pomocy seniorowi, który bez konkretnego celu błąkał się po Krakowie. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę, ponieważ do tramwaju wszedł w samych kapciach i piżamie. Motornicza podeszła do niego i zapytała o ekscentryczny ubiór mężczyzny, jednak on nie potrafił wskazać powodu, dla którego wybrał się w podróż komunikacją miejską w takim stroju. Senior był całkowicie zdezorientowany. Pani Kasi umiał podać wyłącznie swoje imię oraz wiek. Motornicza poinformowała o zdarzeniu dyspozytora ruchu.

Na miejsce został wezwany patrol policji, który przejął opiekę nad seniorem. Samotnie błąkającemu się po mieście mężczyźnie mogło bowiem grozić niebezpieczeństwo, wynikające z jego stanu psychofizycznego. 

PRZECZYTAJ: Jaki ojciec, tacy synowie. Cała trójka zatrzymana za produkcję narkotyków

Robert Karaś to prawdziwy Robocop! Polak walczy na dystansie 10-krotnego IronMana
Sonda
Czy seniorzy w Polsce mają odpowiednią opiekę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE