Kurator Barbara Nowak

i

Autor: ART SERVICE Kurator Barbara Nowak

Chce pozwać Barbarę Nowak

Barbara Nowak trafi przed sąd? Zwolniona dyrektorka szkoły chce gigantycznego odszkodowania

2022-08-17 9:38

Była dyrektorka szkoły podstawowej nr 126 w Krakowie zapowiedziała, że pozwie małopolską kurator oświaty. Małgorzata Dobrucka chce od Barbary Nowak odszkodowania w wysokości 100 tysięcy złotych za straty moralne i zdrowotne. Nauczycielka zarzuca Nowak, że ta niesprawiedliwie wystawiła jej negatywną ocenę pracy, co stało się podstawą do wyrzucenia z pracy byłej dyrektorki SP nr 126.

Była dyrektorka podstawówki w Krakowie chce pozwać Barbarę Nowak

Małgorzata Dobrucka, była dyrektorka szkoły podstawowej nr 126 w Krakowie, w rozmowie z portalem miastopociech.pl zapowiedziała, że pozwie małopolską kurator oświaty oraz zażąda od niej odszkodowania w wysokości 100 tysięcy złotych za straty moralne i zdrowotne. Powodem ma być negatywna ocena, jaką kuratorka wystawiła nauczycielce. Spowodowało to utratę przez Małgorzatę Dobrucką funkcji dyrektorki SP nr 126, a następnie zwolnienie jej z pracy w tej placówce. Dobrucka uważa, że negatywna ocena była formą zemsty za nieudaną próbę zwolnienia jej dyscyplinarnie za popieranie strajku nauczycieli w 2019 roku. 

Komisja dyscyplinarna uznała winę dyrektorki, która - zdaniem komisji - nie zapewniła odpowiedniej organizacji egzaminu ósmoklasisty, jednak Małgorzata Dobrucka złożyła odwołanie od tej decyzji, a działająca przy ministrze edukacji komisja odwoławcza oczyściła ją z zarzutów i umorzyła postępowanie. Była dyrektorka uważa, że małopolska kurator oświaty wystawiając jej negatywną ocenę działała intencjonalnie i niesprawiedliwie.

- To zemsta Barbary Nowak za to, że nie udało jej się ukarać mnie dyscyplinarnie - mówi w rozmowie z “Miastem Pociech” Dobrucka.

PRZECZYTAJ: Zabójstwo w Klimontowie. 43-latek zginął przez kłótnię o majątek?

Zwolniona nauczycielka wyceniła straty na 100 tysięcy złotych

Jak podaje miastopociech.pl, negatywna ocena pracy Małgorzaty Dobruckiej miała być uzasadniona między innymi "zaniechaniem organizacji egzaminu ósmoklasisty w 2019 roku i nie zapewnieniem opieki uczniom podczas strajku", "nadmierną uznaniowością i subiektywizmem” przy przyznawaniu dodatków motywacyjnych oraz brakiem konsultacji z samorządem uczniowskim długości przerw śródlekcyjnych.

- Przede wszystkim odwołałam się do sądu pracy, bo nie zgadzam się z trybem, w jakim pozbawiono mnie zatrudnienia, ale mam też przygotowany wniosek do sądu o naruszenie dóbr osobistych. Będę domagać się od Barbary Nowak odszkodowania w wysokości 100 tysięcy złotych za straty moralne i zdrowotne, jakie poniosłam w związku z jej działaniami - tłumaczy Małgorzata Dobrucka.

Sonda
Czy Barbara Nowak sprawdza się w roli małopolskiego kuratora oświaty?
Białe misie, znicze i balonik. Poruszający widok po zabiciu czterolatka przez tramwaj na ul. Jagiellońskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE