Zabójstwo w Klimontowie. 43-latek zginął przez kłótnię o majątek?

i

Autor: Małopolska Policja Policja ustaliła, że sprawcą zabójstwa jest 69-letni krewny denata. Mężczyzna sam miał rany kłute i zamiast do aresztu, trafił do szpitala.

Nowe fakty

Zabójstwo w Klimontowie. 43-latek zginął przez kłótnię o majątek?

2022-08-17 8:08

W piątek (12 sierpnia) w Klimontowie (powiat proszowicki) zginął 43-latek, który został wielokrotnie dźgnięty ostrym narzędziem. Policjanci ustalili, że sprawcą tragedii był 69-letni mężczyzna. Do sprzeczki między nimi doszło prawdopodobnie z powodu nieporozumień majątkowych. 69-latek ze względu na stan zdrowia przebywa na razie w szpitalu, a nie w areszcie.

Zabójstwo w Klimontowie. 43-letni wielokrotnie dźgnięty ostrym narzędziem

Nowe fakty w sprawie zabójstwa, do którego doszło w piątek, 12 sierpnia w Klimontowie (powiat proszowicki). W trakcie domowej awantury 43-letni mężczyzna został wielokrotnie dźgnięty ostrym narzędziem i zmarł w szpitalu, po przebytej operacji. Małopolska policja poinformowała, że denat został znaleziony przez funkcjonariuszy na jezdni, a na jego ciele znajdowały się rany kłute pleców i brzucha. 43-latek znajdował się na wysokości posesji, w której zamieszkiwał.

To właśnie w miejscu zamieszkania denata mundurowi znaleźli 69-letniego mężczyznę, który - zdaniem policji - jest sprawcą zbrodni. Leżał on na łóżku i również był ranny. Obrażenia mogły wynikać z fizycznej konfrontacji z zabitym 43-latkiem, albo być efektem samookaleczenia. Z ustaleń śledczych wynika, że przyczyną domowej awantury była kłótnia o majątek.

PRZECZYTAJ: Nie żyje młody strażak z Małopolski. Koledzy z OSP opłakują Mateusza: "Żegnaj przyjacielu"

69-latek zamiast do aresztu trafił do szpitala

Wobec 69-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, jednak ze względu na stan swojego zdrowia mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu. Za kratki trafi dopiero, gdy dojdzie do siebie. Za dokonanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Policyjny pościg w Zielonej Górze. Naćpany kierowca nie miał szans
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE