Zaginięcie 9-latka w Zakopanem. Matka Oliwiera była totalnie pijana

i

Autor: Policja Zakopane 43-letnia matka Oliwiera, która zgłosiła policji jego zaginięcie, miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Szokujące szczegóły

Zaginięcie 9-latka w Zakopanem. Matka Oliwiera była kompletnie pijana! Chłopiec spędził noc z bezdomnymi?!

2022-08-16 14:22

Na jaw wychodzą kolejne szczegóły związane z zaginięciem 9-letniego Oliwiera w Zakopanem. Rzecznik zakopiańskich funkcjonariuszy przekazał, że 43-letnia matka chłopca, która zgłosiła policji jego zaginięcie, była pijana i miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Prokuratura zdecyduje, czy kobieta usłyszy zarzut porzucenia małoletniego, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

Zaginięcie 9-letniego Oliwiera w Zakopanem. Matka miała ponad 2,5 promila

9-letni Oliwier zaginął w niedzielę, 14 sierpnia w Zakopanem. Na szczęście nazajutrz chłopiec odnalazł się cały i zdrowy na Krupówkach, jednak jego matkę mogą czekać poważne konsekwencje prawne za niedopilnowanie syna. Zakopiańska policja poinformowała, że 43-letnia kobieta była totalnie pijana, gdy zgłaszała zaginięcie Oliwiera. Miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i w chaotyczny sposób próbowała wytłumaczyć okoliczności utraty kontaktu z chłopcem.

43-latka została zatrzymana, a jej postępowanie oceni prokuratura. W tym przypadku nieodpowiedzialnej kobiecie może zostać postawiony zarzut porzucenia małoletniego, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Policja potwierdziła również, że w momencie odnalezienia Oliwier przebywał w towarzystwie kilku osób dorosłych, a funkcjonariusze przeprowadzili oględziny domu, w którym dziecko spędziło noc oraz przesłuchano osoby, które w tym czasie znajdowały się w tym domu. Mundurowi nie potwierdzają jednak, czy Oliwiera przenocowali bezdomni. Informacje takie podał portal Onet.pl, pisaliśmy o tym w materiale: Mały Oliwier błąkał się po Zakopanem. Noc spędził w pustostanie. Poruszający gest bezdomnych

PRZECZYTAJ: Pojechała na lotnisko z pożyczonym plecakiem. W środku była "wybuchowa niespodzianka"

- W minioną niedzielę wieczorem tj. 14 sierpnia br. do zakopiańskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 9-letniego chłopca. Osoba, która telefonowała mówiła chaotycznie często zmieniając miejsce i okoliczności zaginięcia. Po kilkunastu minutach okazało się, co jest tego przyczyną. Kobieta, która zgłaszała, że nie wie gdzie jest syn była kompletnie pijana. W jej organizmie podczas badania alkomatem zmierzono ponad 2.5 promila alkoholu. Jedyne informacje, jakie zdołano uzyskać, od kobiety to, jak wyglądało dziecko i że prawdopodobnie może znajdować się w domu, w którym nie ma prądu. Ruszyły nocne poszukiwania. 24 policjantów sprawdzało dostępne budynki, pustostany, wiaty, a 43-letnia kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia sprawy. Nad ranem z województwa łódzkiego skąd pochodzi chłopiec uzyskaliśmy jego fotografię oraz więcej informacji, które pozwoliły na stopniowe zwiększenie sił wykorzystywanych do poszukiwań. Rano już kilkudziesięciu policjantów, strażaków, ratowników z podhalańskiej grupy poszukiwawczej i wielu wolontariuszy wyposażonych w fotografie Oliwiera przeczesywało dom po domu w dolnej części Zakopanego. Uzyskane przez policjantów informacje w czasie poszukiwań w tym rejonie doprowadziły do tego, że Oliwier został odnaleziony przez policyjny patrol na ul. Krupówki w Zakopanem. Dziecko było w towarzystwie kilku dorosłych osób. 9-latek trafił do szpitala, a policjanci zajęli się wyjaśnieniem okoliczności jego zaginięcia. Przeprowadzono oględziny domu, w którym dziecko spędziło noc oraz przesłuchano osoby, które w tym czasie w tym domu się znajdowały. Zgromadzony materiał tatrzańscy policjanci przekazali do zakopiańskiej prokuratury celem oceny prawnokarnej. 43-letnia matka dziecka może usłyszeć zarzut porzucenia małoletniego, za co grozić jej może kara więzienia nawet do lat 3 - przekazał asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Sonda
Czy angażujesz się w pomoc w poszukiwaniach zaginionych?
Policyjny pościg w Zielonej Górze. Naćpany kierowca nie miał szans
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE