Pojechała na lotnisko z pożyczonym plecakiem. W środku była wybuchowa niespodzianka

i

Autor: Yong_/cc0/pixabay 44-latka tłumaczył się, że plecak pożyczyła od rodziców i nie wiedziała, że w środku znajduje się amunicja / zdjęcie ilustracyjne.

Grozi jej do 8 lat więzienia

Pojechała na lotnisko z pożyczonym plecakiem. W środku była "wybuchowa niespodzianka"

2022-08-16 9:25

Przykra niespodzianka spotkała 44-letnią kobietę na lotnisku w Balicach. W jej bagażu straż graniczna znalazła osiem sztuk ostrej amunicji. Podróżna tłumaczyła się, że plecak pożyczyła od rodziców i nie zdawała sobie sprawy, że wewnątrz mogą być niebezpieczne przedmioty. Jej sprawą zajmie się prokuratura. Kobiecie może grozić nawet do 8 lat więzienia.

Pechowa podróż do Wielkiej Brytanii. 44-latka miała w plecaku ostrą amunicję

Dla 44-letniej Polki, która z lotniska w Balicach chciała wylecieć do Wielkiej Brytanii, kontrola bezpieczeństwa bagażu podręcznego zakończyła się wyjątkowo nieprzyjemnie. W plecaku kobiety straż graniczna znalazła osiem sztuk ostrej amunicji. 44-latka wyjaśniła funkcjonariuszom, że nie wie w jaki sposób pociski trafiły do plecaka, ponieważ pożyczyła go od rodziców. Ta wersja będzie teraz weryfikowana przez prokuraturę. 44-latka nie posiadała odpowiednich zezwoleń na posiadanie oraz przewóz amunicji przez granicę, dlatego może jej grozić kara nawet do 8 lat więzienia

Służby apelują do podróżnych o dokładne sprawdzanie swoich bagaży przed wylotem. Od początku roku na lotnisku w Balicach ujawniono już 32 przypadki posiadania amunicji przez osoby, które wybierają się w podróż samolotem.

PRZECZYTAJ: Radny Wantuch chce zburzyć stadion Wisły Kraków. "Ten obiekt nie powinien nigdy powstać"

Pojechała na lotnisko z pożyczonym plecakiem. W środku była wybuchowa niespodzianka

i

Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej W plecaku Polki, która z lotniska w Balicach chciała wylecieć do Wielkiej Brytanii, strażnicy graniczni znaleźli ostrą amunicję.
Sonda
Czy straż graniczna w Polsce radzi sobie ze zjawiskiem nielegalnej imigracji?
Skandaliczny atak na ratownika na kąpielisku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE