Radny Wantuch chce zburzyć stadion Wisły Kraków. Ten obiekt nie powinien nigdy powstać

i

Autor: Piotr Tomaszewski, fly4pix.pl/CC BY-SA 4.0/wikipedia Stadion Wisły Kraków do wyburzenia? Krakowski radny grzmi „wystarczy tego cyrku”

Mieszkania komunalne zamiast stadionu?

Radny Wantuch chce zburzyć stadion Wisły Kraków. "Ten obiekt nie powinien nigdy powstać"

2022-08-16 8:03

Krakowski radny Łukasz Wantuch wywołał burzę swoim internetowym wpisem. Uznał on, że należy... zburzyć stadion Wisły Kraków, czyli obiekt, który w przyszłym roku ma gościć Igrzyska Europejskie. Według radnego dwa stadiony są w Krakowie niepotrzebne, a piłkarze Białej Gwiazdy mogliby korzystać ze stadionu Cracovii. Wantuch zaproponował, by w miejsce Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana powstały mieszkania komunalne.

Chce wyburzyć stadion Wisły Kraków. Kontrowersyjny pomysł Łukasza Wantucha

Stadion Wisły Kraków w przyszłym roku ma gościć Igrzyska Europejskie. Z tego powodu obiekt powinien przejść modernizację, jednak jej koszty przewyższają kwoty, które samorząd planował wydać na ten cel, ponieważ w przetargach na realizację poszczególnych zadań firmy albo w ogóle nie składają ofert, albo żądają znacznie większych pieniędzy, niż wynika to z założeń samorządu. Wobec takiej sytuacji miasto prawdopodobnie będzie musiało dołożyć kolejne środki do modernizacji stadionu Wisły. Przeciwko temu zaprotestował radny Łukasz Wantuch. W internetowym wpisie zaproponował on, żeby... stadion Wisły Kraków został wyburzony, a w jego miejscu powstały tanie mieszkania komunalne. Zdaniem radnego w Krakowie powinien istnieć tylko jeden stadion miejski, na którym swoje mecze rozgrywaliby zarówno piłkarze Białej Gwiazdy, jak i Cracovii. 

Łukasz Wantuch zapowiedział, że nie poprze ewentualnej propozycji, by dołożyć z miejskiej kasy około 100 mln zł na prace związane z modernizacją stadionu Wisły. Radny chce publicznie "zmiażdżyć" projekt uchwały w tej sprawie, gdyby taki pojawił się w programie sesji rady miasta Krakowa.

PRZECZYTAJ: Tragedia w Słowackich Tatrach. Piorun zabił turystę. Drugi został ranny

Stadion Miejski im. Henryka Reymana do rozbiórki?

- Za każdym razem, jak idą pieniądze na remont lub przebudowę stadionu Wisły, to słyszę "To już ostatni raz. Naprawdę ostatni". Nawet jak teraz znajdą się pieniądze, to i tak nie będzie to koniec. Niedługo dobijemy do miliarda złotych. Cały Kraków stał się zakładnikiem jednego klubu sportowego. Nikt nie chce tego ruszać, bo to są wyborcy. Zmotywowani, zorganizowani, potężni. Więc wyrzucamy ciężarówki pieniędzy, bez jakiejkolwiek refleksji "co dalej". Ile jeszcze milionów musimy utopić w stadionie Wisły, zanim dojrzejemy do jednej racjonalnej decyzji dotyczącej sprzedaży i wyburzenia stadionu? Ten obiekt nie powinien nigdy powstać, wystarczyłby jeden stadion miejski dzielony przez dwa kluby, tak jak jest w wielu miastach na świecie. W tym miejscu powinny powstać małe i tanie mieszkania komunalne dla rodzin, których nigdy nie będzie stać na zakup mieszkania na wolnym rynku. Oczywiście jest to kompletnie nierealne, gdyż brakuje odwagi radnych i urzędników, aby podjąć jedyną sensowną decyzję. Ja powiem tylko jedno- NIE ZAGŁOSUJĘ za żadnymi przesunięciami w budżecie w celu znalezienia brakujących 100 mln zł na remont stadionu Wisły. A jak pojawi się taki projekt uchwały, to zmiażdżę go publicznie na sesji rady miasta Krakowa. Wystarczy tego cyrku. Wystarczy tego marnowania pieniędzy publicznych. To już czas, aby głośno powiedzieć: "dotarliśmy do ściany" - napisał na FB Łukasz Wantuch.

Sonda
Czy stadion Wisły Kraków powinien zostać zburzony?
Skandaliczny atak na ratownika na kąpielisku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE