Tragedia w Słowackich Tatrach. Piorun zabił turystę

i

Autor: Horská záchranná služb Tragedia w Słowackich Tatrach. Piorun zabił turystę

Koszmar na szlaku

Tragedia w Słowackich Tatrach. Piorun zabił turystę. Drugi został ranny

2022-08-15 21:04

Makabryczny wypadek w górach. Do tragedii doszło na szlaku w Tatrach Wysokich – po słowackiej stronie. Na niebieskim szlaku pod Krywaniem piorun zabił jedną osobę i raził drugiego turystę. 33-latek nie żyje. Drugi turysta został ewakuowany – informuje Horska Zachranna Służba. Ratownicy apelują o ostrożność i rozwagę w górach – zwłaszcza przy tak niepewnej, zmiennej pogodzie.

Tragiczny wypadek w Tatrach Wysokich. Nie żyje polski turysta. Drugi został ranny. Horská záchranná služba, czyli słowackie Górskie Pogotowie Ratunkowe, informuje, że do tragicznego wypadku doszło w poniedziałkowe (15.08) popołudnie na niebieskim szlaku pod Krywaniem. Podczas nagłej zmiany pogody piorun raził dwóch turystów!

Jeden z turystów został ranny. Doznał urazu głowy i nie czuł kończyn – informują słowaccy ratownicy. Został przetransportowany przez do szpitala w Popradzie. Drugi turysta, jak podaje HZS – został bezpośrednio rażony piorunem i zmarł na miejscu. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Szczątki 33-latka zostały sprowadzone z gór nad Szczyrbskie Pleso, a stamtąd do Starego Smokowca.

Ratownicy – zarówno słowaccy, jak i polscy – apelują o ostrożność podczas górskich wypraw, zwłaszcza przy tak niespokojnej i często zmieniającej się pogodzie. Należy śledzić prognozy, patrzeć w niebo i mierzyć siły na zamiary. Wyprawy w góry wysokie powinny być rozpoczynane wcześnie rano i tylko wtedy, gdy jest szansa na uniknięcie burzy. Nie warto też wybierać odsłoniętych tras, na których nie ma się gdzie schronić w razie nadejścia nawałnicy.

Sonda
Jesteś miłośnikiem gór?
Braniewo: Zginął razem z żoną i synkiem. Pogrzeb Piotra W. i jego rodziny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE