Jabłonna. Śmiertelny wypadek pod Warszawą. Jedna osoba nie żyje, sześć rannych

i

Autor: PSP w Legionowie Jabłonna. Śmiertelny wypadek pod Warszawą. Jedna osoba nie żyje, sześć rannych

Tragiczny wypadek

Jabłonna. Śmiertelny wypadek pod Warszawą. Jedna osoba nie żyje, sześć rannych

2022-08-15 20:25

Jabłonna, ul. Modlińska. Jedna osoba nie żyje, a sześć zostało przewiezionych do szpitala – to tragiczny bilans wypadku pod Warszawą. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR. Po zderzeniu czołowym dwóch aut droga DW 630 między Nowym Dworem a Jabłonną jest nieprzejezdna w obu kierunkach. Co tam się stało?

To droga wojewódzka nr 630 na Mazowszu i Jabłonna pod Warszawą (ulica Modlińska). Na drodze między Nowym Dworem a Jabłonną ok. godz. 18.00 doszło do zderzenia Toyoty i Fiata Punto – informują służby ratunkowe, które wciąż pracują na miejscu tragedii.

Dwoma samochodami podróżowało łącznie siedem osób. W jednym pojeździe było pięć osób, w drugim dwie. Sześć osób zostało zabranych do szpitala. U jednaj na miejscu wypadku stwierdzono zgon – informuje st. kap. Artur Sarnowski, dyżurny operacyjny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Na miejscu wypadku interweniowały dwa zastępy PSP z jednostki ratowniczej z Legionowa i dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. Na trasie lądował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Około godz. 20.00, jak informują służby ratunkowe, droga jest nieprzejezdna w obu kierunkach. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 21.00.

Okoliczności tragicznego, śmiertelnego wypadku w miejscowości Jabłonna pod Warszawą wyjaśni śledztwo policji i prokuratury. Służby apelują też o więcej ostrożności podczas powrotów do domów z długiego weekendu.

Niestety, ostatnie dni na polskich drogach nie należą do bezpiecznych. Tylko w niedzielę (14.08) w całym kraju doszło do 59 wypadków drogowych, w których cztery osoby zginęły, a 91 zostało rannych. W sobotę (13.08) życie straciło 11 osób, a 85 zostało rannych.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Wieniec od Prezydenta Trzaskowskiego zdjęty z Grobu Nieznanego Żołnierza podczas pochodów święta Wojska Polskiego.

Jakość dróg ma realny wpływ na bezpieczeństwo i nasz komfort podróżowania.

Ile dróg expresowych i autostrad ma powstać w najbliższej przyszłości? Posłuchaj podcastu "Super TEMAT".

Listen to "Polskie drogi w coraz lepszym stanie." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE