Zakopane. Bezdomni pomogli 9-letniemu Oliwierowi? Chłopiec był poszukiwany przez całą noc

i

Autor: Policja Zakopane Poszukiwany 9-letni Oliwier odnalazł się cały i zdrowy na Krupówkach w Zakopanem. Policja wyjaśnia okoliczności zaginięcia chłopca.

Szczęśliwy finał

Mały Oliwier błąkał się po Zakopanem. Noc spędził w pustostanie. Poruszający gest bezdomnych

2022-08-16 11:53

W poniedziałek, 15 sierpnia, na Krupówkach w Zakopanem odnalazł się 9-letni Oliwier, który przez całą poprzednią noc był poszukiwany. Chłopiec zaginął w rejonie tymczasowego dworca autobusowego, a mundurowi wyjaśniają teraz okoliczności jego zniknięcia oraz ustalają miejsce pobytu dziecka w trakcie, gdy było ono poszukiwane. Z nieoficjalnych ustaleń Onetu wynika, że Oliwierem zaopiekowali się bezdomni, którzy następnie przekazali go napotkanemu patrolowi policji.

Zaginięcie 9-letniego Oliwiera w Zakopanem. Chłopiec odnalazł się cały i zdrowy

W niedzielę, 14 sierpnia, w Zakopanem zaginął 9-letni Oliwier. Chłopiec przyjechał do Małopolski razem z mamą, a rodzina pochodzi z centralnej Polski. Zaginięcie zgłosiła około godz. 21.30 matka dziecka, twierdząc że po raz ostatni widziała Oliwiera w pobliżu tymczasowego dworca autobusowego w Zakopanem. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, które były prowadzone przez całą noc. W akcji wykorzystano między innymi drony, które z powietrza wypatrywały zaginionego 9-latka.

Na szczęście rano w poniedziałek, 15 sierpnia Oliwier odnalazł się cały i zdrowy na Krupówkach w Zakopanem. Opiekę nad nim przejął policyjny patrol, a na miejsce wezwano też karetkę, żeby profilaktycznie przebadać 9-latka.

PRZECZYTAJ: Śmiertelny wypadek pod Wadowicami. Tragiczny bilans zderzenia dwóch osobówek

9-letniemu Oliwierowi pomogli bezdomni?

Okoliczności zaginięcia chłopca oraz miejsce jego pobytu w trakcie całonocnych poszukiwań ustalają tatrzańscy mundurowi. Obecnie nie zdradzają oni szczegółów tej sprawy.

Z nieoficjalnych ustaleń Onetu wynika jednak, że Oliwierem zaopiekowali się bezdomni. Chłopiec miał zostać przez nich nakarmiony, napojony i położony do spania w jednym z zakopiańskich pustostanów. Zgodnie z tą relacją, nieznajomi nazajutrz chcieli zaprowadzić Oliwiera na komisariat policji, jednak po drodze spotkali patrol, któremu przekazali poszukiwanego 9-latka.

Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w poszukiwaniach osób zaginionych?
Skandaliczny atak na ratownika na kąpielisku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE