Młody drifter chciał się popisać przed pasażerami. Wyjechał wprost przed maskę radiowozu

i

Autor: Stiopa/CC BY-SA 4.0/wikipedia 19-latek został ukarany mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych / zdjęcie ilustracyjne.

Potężny mandat za driftowanie

Młody drifter chciał się popisać przed pasażerami. Wyjechał wprost przed maskę radiowozu

2022-08-16 13:14

Wyjątkowego pecha miał 19-letni drifter, który w Myślenicach popisywał się przed swoimi pasażerami brawurową jazdą. Młody mężczyzna po wprowadzeniu pojazdu w poślizg wyjechał wprost przed maskę policyjnego radiowozu. Podczas kontroli mundurowi odkryli, że prowadzone przez driftera bmw jest niesprawne technicznie.

Młody drifter szalał na rondzie w Myślenicach. Wyjechał wprost przed maskę radiowozu

W czwartek, 11 sierpnia policja zatrzymała do kontroli młodego driftera, który na rondzie im. Braci Różankowskich w Myślenicach popisywał się brawurową jazdą przed swoimi, małoletnimi pasażerami. 19-latek miał dużego pecha. Wykonując poślizg prowadzonym siebie bmw, wyjechał wprost przed maskę policyjnego radiowozu

Funkcjonariusze myślenickiej drogówki zatrzymali pojazd do kontroli, podczas której ujawniono, że samochód jest niesprawny technicznie. W komorze silnika znajdowały się niezamocowane elementy jego osprzętu oraz opony tylnej osi posiadały uszkodzenia powstałe prawdopodobnie na skutek tzw. palenia gumy. Opony miały powyrywane fragmenty bieżnika.

PRZECZYTAJ: Mały Oliwier błąkał się po Zakopanem. Noc spędził w pustostanie. Poruszający gest bezdomnych

Jak został ukarany młody drifter?

Na kierującego za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie policjanci nałożyli mandat w wysokości 5000 zł oraz 6 punktów karnych. Ponadto, za niewłaściwy stan techniczny bmw, kierującemu został zatrzymany dowód rejestracyjny.

Policja przypomina, że drifty powinny być wykonywane na obszarach wyłączonych z ruchu drogowego i organizowane z zapewnieniem zasad bezpieczeństwa zarówno uczestników jak i osób postronnych.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Skandaliczny atak na ratownika na kąpielisku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE