Rodzinny biznes zlikwidowany przez policję

Jaki ojciec, tacy synowie. Cała trójka zatrzymana za produkcję narkotyków

2022-08-17 12:30

Policja zlikwidowała sporych rozmiarów plantację konopi indyjskich, zlokalizowaną na terenie powiatu myślenickiego. Jej prowadzeniem zajmowali się trzej, spokrewnieni ze sobą mężczyźni w wieku od 22 do 57 lat. W toku czynności zabezpieczono również sprzęt służący do przygotowania narkotyków do dalszej dystrybucji, a także gotówkę w kwocie blisko 120 tys. zł.

Policja zlikwidowała plantację konopi indyjskich. Prowadził ją ojciec z dwoma synami

Małopolska policja zlikwidowała składającą się z ponad 800 krzewów plantację konopi indyjskich, zlokalizowaną na terenie powiatu myślenickiego. Co ciekawe, jej prowadzeniem zajmował się 57-letni mężczyzna i jego dwóch synów w wieku 29 oraz 22 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu wielickiego. Rodzinny biznes nieźle prosperował, ponieważ w toku czynności funkcjonariusze zabezpieczyli również sprzęt służący do przygotowania narkotyków do dalszej dystrybucji, blisko 11 kg marihuany, która była przygotowana w próżniowych workach, 1 kg amfetaminy, ponad 1 kg mefedronu a także gotówkę w kwocie blisko 120 tys. zł

Młodsi członkowie narkotykowego klanu usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających, uprawą znacznej ilości środków odurzających oraz przygotowaniem do dystrybucji środków odurzających. Natomiast ich ojciec usłyszał zarzut związany z uprawą znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przesłuchania w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach wszyscy sprawcy przyznali się do stawianych im zarzutów. Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo. Poniżej galeria zdjęć zlikwidowanej plantacji konopi indyjskich.

PRZECZYTAJ: Cenne znalezisko w Beskidach. Tych grzybów przez 100 lat nikt nie widział w Polsce

Policyjny pościg w Zielonej Górze. Naćpany kierowca nie miał szans

Jak kara grozi plantatorom konopi indyjskich?

Decyzją Sądu Rejonowego w Myślenicach na wniosek prokuratury wobec ojca i dwóch synów zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. W sprawie zostało wszczęte śledztwo i obecnie trwają intensywne czynności mające na celu ujawnienie dostawców oraz odbiorców narkotyków.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast wprowadzanie do obrotu narkotyków zagrożone jest karą do 8 lat, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ: Dąbrowica. Pijany 49-latek dachował w przydrożnym rowie. Uciekł z miejsca zdarzenia

Sonda
Czy uprawialibyście konopie indyjskie, gdyby były legalne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE