Dąbrowica. Pijany 49-latek dachował w przydrożnym rowie. Uciekł z miejsca zdarzenia

i

Autor: Małopolska Policja Mężczyzna wsiadł za kółko mając prawie 3 promile alkoholu.

Miał prawie 3 promile

Dąbrowica. Pijany 49-latek dachował w przydrożnym rowie. Uciekł z miejsca zdarzenia

2022-08-17 11:27

Jazda pod wpływem alkoholu, dla 49-letniego mieszkańca gminy Szczucin zakończyła się dachowaniem w przydrożnym rowie w miejscowości Dąbrowica. Z groźnego zdarzenia mężczyzna wyszedł niemal bez szwanku i był w stanie samodzielnie opuścić uszkodzony pojazd, a nawet uciec przed policją. Szybko został jednak złapany. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Dąbrowica. Pijany kierowca dachował w przydrożnym rowie

We wtorek, 16 sierpnia w Dąbrowicy (powiat dąbrowskiw przydrożnym rowie dachował kierowca osobowego fiata. W pojeździe znajdował się wyłącznie 49-letni mężczyzna, który był w stanie o własnych siłach opuścić uszkodzoną maszynę. Co więcej, przed przyjazdem policji sprawca dachowania oddalił się z miejsca zdarzenia. Powód takiego zachowania szybko został wyjaśniony. 49-latek wsiadł za kółko znajdując się pod wpływem alkoholu. W organizmie miał prawie 3 promile.

Dalsze czynności z udziałem 49-latka były możliwe dopiero po jego wytrzeźwieniu. Na szczęście ofiarą głupoty pijanego kierowcy nie padły inne osoby.

PRZECZYTAJ: Małopolskie: Kompletnie pijany jechał autem. Złamał nogę mężczyźnie, który próbował go zatrzymać

Jaka kara grozi mieszkańcowi gminy Szczucin?

49-latek za popełnione przestępstwo kierowania pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem, za co grozi mu zgodnie z kodeksem karnym kara do 2 lat pobawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara grzywny.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami