Wiceprezydent Krakowa zdradził, co z przetargami na remont stadionu Wisły. Jestem przekonany, że zdążymy

i

Autor: Dawid Skalec/CC BY-SA 4.0/wikipedia Wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk zapowiedział, że miasto ogłosi kolejne postępowania na modernizację stadionu Wisły Kraków.

Remont stadionu Wisły Kraków

Wiceprezydent Krakowa zdradził, co z przetargami na remont stadionu Wisły. "Jestem przekonany, że zdążymy"

2022-08-17 14:13

Wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk w rozmowie z portalem LoveKraków.pl zadeklarował, że miasto unieważni przetargi na modernizację stadionu Wisły Kraków i ogłosi kolejne postępowania. Powodem jest zbyt wysoka cena zaproponowana przez firmę, która chciała wykonać wymianę sieci elektrycznych oraz remont systemu sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją. Muzyk jest przekonany, że prace zakończą się przed przyszłorocznymi Igrzyskami Europejskimi.

Miasto chce unieważnić przetargi na remont stadionu Wisły Kraków

Miasto nie rezygnuje z planów modernizacji stadionu Wisły Kraków przed Igrzyskami EuropejskimiSamorząd planuje unieważnić przetargi dotyczące poszczególnych zadań remontowych i ogłosić nowe postępowania. Powodem jest albo brak ofert na poszczególne etapy modernizacji, albo zbyt wysokie ceny zaproponowane przed oferentów. W rozmowie z portalem LoveKraków.pl, wiceprezydent miasta Jerzy Muzyk zadeklarował, że jeszcze w tym tygodniu Zarząd Infrastruktury Sportowej ogłosi nowe postępowania, by jak najszybciej wyłonić wykonawców.

Nowe postępowania mogą zawierać drobne korekty w stosunku do pierwotnych planów. Przypomnijmy, że na stadionie Wisły Kraków samorząd chciał między innymi wyremontować fasadę, czy też wymienić sieć elektryczną, wraz z systemem sterowania ogrzewaniem oraz klimatyzacją.

PRZECZYTAJ: Jaki ojciec, tacy synowie. Cała trójka zatrzymana za produkcję narkotyków

Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami

Wiceprezydent o dotrzymaniu terminu: "Jestem przekonany, że zdążymy"

– Nie mam żadnych wątpliwości, że przy tych kwotach unieważnimy przetargi. Jeszcze w tym tygodniu ZIS ogłosi kolejne postępowania, aby jak najszybciej znaleźć wykonawców. (...) Potrafimy wyliczyć koszty związane z pracą na dwie zmiany czy koniecznością wykonywania robót w dni ustawowo wolne od pracy. Dlatego nie przyjmujemy bezkrytycznie ofert, które otrzymaliśmy. (...) Jestem przekonany, że do 30 maja przyszłego roku zdążymy i będą widoczne zmiany na stadionie Wisły. Na pewno pojawi się nowa elewacja – powiedział portalowi Love Kraków.pl wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk.

Sonda
Czy popierasz organizację Igrzysk Europejskich 2023 w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE