W Krakowie powstanie mural związany z hymnem Polski [ZDJĘCIA]

2016-09-20 20:06

Jeden z domów przy ul. Wybickiego na razie odstrasza bazgrołami, ale już niebawem ma się to zmienić. W tym miejscu pojawi się mural związany z hymnem Polski. 

Mural nawiązujący do Mazurka Dąbrowskiego to inicjatywa Pogromców Bazgrołów. Pomysł wziął się od nazwy ulicy, na której stoi dom zamalowany graffiti. - Znajduje się na ulicy Wybickiego, a Wybicki, to wiadomo, autor naszego polskiego hymnu. Wydawało mi się, że być może warto byłoby podkreślić tę nazwę muralem - mówi Waldemar Domański, "Pogromca Bazgrołów" i dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki.

- Projekt już mam w głowie. Będą tam namalowane pięciolinie i będą nutki z fragmentem hymnu polskiego. Będzie również postać albo przynajmniej nazwisko Wybickiego - dodaje Domański. 

Zarówno Pogromcy Bazgrołów, jak i straż miejska, z którą współpracują, liczą na to że charakter takiego muralu zniechęci wandali do niszczenia tego miejsca. - Mamy nadzieję, że hymn jest na tyle świętą rzeczą, że kibole żadnej z drużyn nie ruszą teraz tej ściany i będzie ona czysta, a jednocześnie będzie faktycznie cieszyła oko - mówi Marcin Warszawski z krakowskiej straży miejskiej.

Jeśli uda się zebrać pieniądze, mural powstanie na 11 listopada. 

Posłuchaj materiału Kuby Paducha, reportera Radia ESKA:

Nasi Partnerzy polecają