W Tatrach zginęła kobieta. Zmarła po 100-metrowym upadku

i

Autor: Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia Pośrednia Sieczkowa Przełączka przed Pośrednim Granatem

Wypadek śmiertelny

W Tatrach zginęła kobieta. Zmarła po 100-metrowym upadku

2023-09-18 7:52

Na trasie Orlej Perci, w rejonie Pośredniej Sieczkowej Przełączki zginęła kobieta. Turystka nie przeżyła około 100-metrowego upadku. Jak podaje PAP, po Tatrach Wysokich wędrowała w grupie prowadzonej przez przewodnika tatrzańskiego. Dzień wcześniej w rejonie Orlej Baszty spadł mężczyzna. Na szczęście po ok. 30 metrach zdołał się zatrzymać i przeżył.

Wypadek śmiertelny w Tatrach. Turystka zginęła po upadku ze 100 metrów

W niedzielę, 17 września w Tatrach doszło do wypadku śmiertelnegoOfiarą jest turystka z województwa mazowieckiego. Jak podaje PAP, wędrowała ona na trasie Orlej Perci w grupie prowadzonej przez przewodnika tatrzańskiego. W rejonie Pośredniej Sieczkowej Przełączki potknęła się i spadła z około 100 metrów. Zmarła na miejscu zdarzenia. Jej ciało toprowcy przetransportowali do Zakopanego.

Turystka spadła do Doliny Buczynowej z rejonu Pośredniej Sieczkowej Przełączki. Upadek z wysokości nastąpił w wyniku potknięcia. Dalej kobieta stoczyła się w ekspozycję, gdzie nie mogła się zatrzymać - przekazał dyżurny ratownik TOPR.

Mężczyzna przeżył 30-metrowy upadek na Orlej Perci. Został poważnie ranny

Niestety tragiczne zdarzenie, w którym zginęła turystka z województwa mazowieckiego, nie było jedynym wypadkiem na Orlej Perci podczas weekendu. W sobotę, 16 września w rejonie Orlej Baszty spadł mężczyzna. Na szczęście zdołał się on zatrzymać po około 30 metrach, dlatego przeżył. Z urazem głowy i mocno poobijany został przetransportowany śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala.    

Sonda
Czy turyści wybierający się w góry powinni mieć wykupione ubezpieczenie?
Tu zginął syn Sylwii Peretti. Na bulwarze w Krakowie nie ma już śladu