Nastawili pranie, ale nie wiedzieli, że w pralce jest... WĄŻ! [ZDJĘCIA]

2019-11-15 9:32 be

Do tej pory znane porzekadło mówiło, że można mieć węża w kieszeni. Tymczasem Dave, 6-letni przedstawiciel rasy połoz zbożowy, postanowił pójść pod prąd i schował się w pralce. O mały włos nie zakończyło się to dla niego śmiercią, bo w tym czasie nieświadomi właściciele gada nastawili pranie!

Wszystko rozegrało się krótko po tym jak 14-letni Wojtek i jego rodzice wrócili z wakacji. 

- Węża zostawiliśmy pod opieką starszej córki, ale ona o nim zapomniała i Dave gdzieś się schował - wspomina pan Tomek, ojciec nastolatka którego pasją są płazy i gady. Domownicy nie mogli odnaleźć węża, przekopywali wszystkie zakamarki domu, ale nie byli zaniepokojeni, bo wąż często się chował.

- Zrobiliśmy wielkie pranie, jak to po wakacjach. Pralka trochę tańczyła przy wirowaniu bo stara, więc poszedłem ją trzymać - relacjonuje pan Tomek. - Patrzę, a wąż wychodzi spod spodu. Wszedł pod bęben, już się cieszyliśmy że w końcu go znaleźliśmy, ale jak syn go wyjął byliśmy zdruzgotani. Wąż cały był poraniony, jelita miał na wierzchu, porozrywaną skórę - wspomina.

Na szczęście trafili do specjalisty. Weterynarz Seydou Diarra, specjalizuje się w małych zwierzętach i gadach i podjął wyzwanie. - Nie sądziłem, że to się uda, próbowałem, bo rodzina była w rozsypce - opowiada. - Rana była rozległa, szew cały na wierzchu - wylicza. Jednak upór doktora i starania rodziny przyniosły efekt. Dziś po pralce wąż Dave ma tylko szarą bliznę, a jego właściciele nie mogą się nachwalić talentu krakowskiego weterynarza. - No i wreszcie kupiliśmy nową pralkę - żartują.