Pierwszy śnieg

i

Autor: @SocialNewsPL / twitter Pierwszy śnieg

to nie żart...

We wrześniu spadł pierwszy śnieg w Polsce! Wszystko się nagrało. Czy to już zima 2022?

2022-09-12 18:02

Tego nikt się nie spodziewał! Na najwyższych szczytach Tatr w nocy z niedzieli na poniedziałek (11 na 12 września) spadł... pierwszy śnieg. Przyprószone śniegiem szczyty były widoczne z Zakopanego podczas porannych przejaśnień. Na Łomnicy termometry wskazały sześć stopni mrozu, a porywy wiatru przekraczały tam 100 km/h.

We wrześniu spadł w Polsce śnieg! Czy to początek zimy?

- W kalendarzu wciąż mamy lato, lecz za oknem coraz niższe temperatury. Śnieg pojawił się co prawda bardzo wysoko, ponieważ na wysokości powyżej 2500 m n. p. m, ale przypomniał nam o wyciągnięciu cieplejszych ubrań z szafy – powiedział PAP przewodnik tatrzański i edukator Tatrzańskiego Parku Narodowego Tomasz Zając.

Zobacz: Kiedy początek zimy w Polsce? Sensacyjna prognoza długoterminowa ekspertów IMGW

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Białystok. Kwietniowy atak zimy. Osiedle zasypane śniegiem

We wrześniu spadł pierwszy śnieg w Polsce! Wszystko się nagrało

Widok śniegu we wrześniu z pewnością szokuje. Wszyscy ci, którzy nie chcieli dać temu wiary, mogli zobaczyć biały puch na własne oczy. To za sprawą strony internetowej lookcam.pl. Kamery, skierowane na Tatry zarejestrowały śnieg.

Pierwszy śnieg w górach! Eksperci ostrzegają

W związku z pierwszymi opadami, synoptycy apelują do wszystkich miłośników górskich wspinaczek. Wybierając się w wyższe partie gór trzeba odpowiednio się ubrać. Ciepła kurtka, czapka, rękawiczki, ocieplane spodnie to już obowiązkowy ubiór turysty o tej porze roku. Do plecaka warto też spakować latarkę czołową, ponieważ dzień jest coraz krótszy. W góry warto też zabrać termos z gorącą herbatką.

W godzinach porannych na tatrzańskich szlakach należy spodziewać się przymrozków, które po północnej stronie, w miejscach zacienionych, mogą się utrzymywać cały dzień. Szczególną ostrożność należy zachować przy ciekach wodnych, gdzie mogą pojawić się oblodzenia.

Sonda
Czy czekasz na prawdziwą, białą zimę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany