Wegetarianie ją kochali, teraz znika z mapy Krakowa. Znana restauracja kończy działalność

i

Autor: RestaurantAnticaRoma/cc0/pixabay Restauracja "Pod Norenami" w Krakowie kończy działalność z powodu rosnącej inflacji i remontu ul. Krupniczej / zdjęcie ilustracyjne.

Zamykają lokal przez inflację

Wegetarianie ją kochali, teraz znika z mapy Krakowa. Znana restauracja kończy działalność

2022-09-07 11:03

Restauracja "Pod Norenami" zapowiedziała zakończenie działalności. Zespół lokalu specjalizującego się w kuchni wegetariańskiej tłumaczy swoją decyzję rosnącą inflacją oraz przedłużającym się remontem ulicy Krupniczej w Krakowie. Do zamknięcia "Pod Norenami" dojdzie 18 września. - Prowadzenie restauracji nigdy nie było tak trudne jak dziś - tłumaczy zespół zamykanego lokalu.

Restauracja "Pod Norenami" znika z mapy Krakowa. Zespół wskazał przyczyny decyzji

Zespół restauracji "Pod Norenami" w Krakowie zapowiedział zakończenie działalności. Lokal funkcjonujący przy ulicy Krupniczej był oblegany zwłaszcza przez miłośników kuchni wegetariańskiej i wegańskiej, którą serwował w azjatyckiej odsłonie. Lokalizacja miała być jedną z przyczyn zamknięcia restauracji "Pod Norenami". Z informacji umieszczonej w mediach społecznościowych wynika, że obok rosnącej inflacji, to właśnie remont ulicy Krupniczej najmocniej przyczynił się do problemów lokalu. 

Restauracja nie przeniesie się jednak pod inny adres, lecz 18 września zostanie definitywnie zamknięta. Eksponowane w niej dzieła sztuki będzie można natomiast podziwiać w Zofia Weiss Gallery, na ulicy Podwale 6.

PRZECZYTAJ: Majchrowski zgodził się na żeńskie nazwy osobowe. Językowa rewolucja w Urzędzie Miasta Krakowa

- Nasi kochani goście, z przykrością informujemy, ze nasza restauracja "Pod Norenami" w dniu 18.09 znika z ulicy Krupniczej. Niestety, rosnąca inflacja, prognoza na przyszły rok oraz niekończący się remont Krupniczej sprawia, że prowadzenie restauracji nigdy nie było tak trudne jak dziś. Zawsze byliście z nami, za co chcielibyśmy Wam podziękować! Jeśli chcielibyście się z nami pożegnać to czekamy z otwartymi rękami! Miłośników prezentowanej u nas sztuki zapraszamy od 15.09 do nowej galerii na ulicy Podwale 6 - napisał na FB zespół restauracji "Pod Norenami".

Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?