Wesele w plenerze - czy trudno je zorganizować?

2020-06-18 9:06 Artykuł sponsorowany
Wesele w plenerze
Autor: mat.prasowe

Ślub i wesele w plenerze to doskonały pomysł na romantyczną aranżację najważniejszego dnia w waszym życiu. Malownicza sceneria na łonie natury będzie stanowiła doskonałą oprawę ceremonii ślubnej oraz przyjęcia, które pozostanie w waszej pamięci na wiele lat.

Wesela w plenerze cieszą się coraz większą popularnością wśród par młodych. Bez względu na to, gdzie mieszkacie, grono usługodawców zajmujących się profesjonalną organizacją przyjęć weselnych w swoim obiekcie, ma także możliwość przygotowania uroczystości na świeżym powietrzu. Taką ofertę posiadają zarówno restauracje w centrum miasta, jak i położone na obrzeżach domy weselne. Kraków, Warszawa, Wrocław i Trójmiasto, mają do zaoferowania wiele magicznych miejsc, w których zapragniecie wspólnie z najbliższymi świętować waszą miłość. Możecie także podjąć się organizacji wesela w plenerze samodzielnie. Nad stawem, na łące lub w przydomowym w ogrodzie.

Na co zwrócić uwagę organizując przyjęcie na łonie natury?

Wbrew pozorom, przygotowanie wesela w plenerze nie jest skomplikowane. Przyjemność, która płynie z przyjęcia zaaranżowanego w tak romantycznej scenerii, wynagradza każdy trud. Oto lista najważniejszych rzeczy, które musicie wziąć pod uwagę, przygotowując się do tego przedsięwzięcia:

1. Odpowiednie miejsce - góry, morze, stary sad lub klimatyczny ogród. Macie tu pełną dowolność. Miejsce powinno odzwierciedlać wasz temperament i to, gdzie czujecie się najlepiej. Jeżeli organizujecie przyjęcie samodzielnie, z daleka od zabudowań, musicie zapewnić dostęp do prądu i wody, zaplecze sanitarne, toalety oraz catering.

2. Zadaszenie - gdy wybierzecie już miejsce, w którym odbędzie się wasze wymarzone przyjęcie, czas na zaaranżowanie przestrzeni. Najbardziej zmiennym i trudnym do zweryfikowania na wczesnym etapie przygotowań elementem jest pogoda. Choć ostatnie lata dają nam dużą nadzieję na słoneczne dni w nadchodzącym sezonie ślubnym, warto pomyśleć o zadaszonym miejscu, do którego będzie można przenieść zabawę w razie załamania pogody. Na rynku znajdziecie wiele firm, które oferują gustowne namioty z kryształowymi żyrandolami, drewnianą podłogą, ogrzewaniem i klimatyzacją. Namioty są wodoodporne i posiadają zamykane ściany. Nie musicie martwić się wiatrem, deszczem lub zbyt wysoką temperaturą.

3. Parkiet - wybierając miejsce w plenerze, pamiętajcie o tym, aby było dobrze utwardzone. Musicie znaleźć odpowiednie podłoże nie tylko na stoły, krzesła i namiot, ale także na postawienie parkietu tanecznego. Wasi goście będą mogli oddać się tanecznym szaleństwom i wspaniałej zabawie aż po świt.

4. Oświetlenie oraz dekoracje ślubne - same świece nie wystarczą. W trosce o odpowiedni nastrój przyjęcia oraz doskonałą jakość zdjęć, sięgnijcie po lampiony, cotton ballsy lub latarenki, które doświetlą weselne stoły i otoczenie. Wonne kwiaty, dodatki w stylu rustykalnym, folkowym i boho, doskonale sprawdzają się podczas uroczystości weselnych na świeżym powietrzu. Tworzą wspaniałe uzupełnienie dla otaczającej przyjęcie natury.

5. Stoły i krzesła - nie musicie martwić się o wyposażenie, jeżeli organizacją waszego wesela w plenerze zajmuje się dom weselny lub restauracja. Jeżeli jednak przygotowujecie imprezę samodzielnie, warto skontaktować się z firmą wynajmującą namioty. Większość usługodawców z tej kategorii, oferuje możliwość wynajęcia stołów, krzeseł oraz innych sprzętów, niezbędnych do kompleksowego wyposażenia przyjęcia w plenerze.

6. Catering - obowiązkowym elementem udanego przyjęcia weselnego jest wyśmienita kuchnia. Kontaktując się z wybranymi usługodawcami, poinformujcie ich, że planujecie wesele w plenerze. Zweryfikujcie, czy zapewniają oprawę kulinarną w takich warunkach. Zapytajcie, czego potrzebują do kompleksowej realizacji usługi na miejscu.

O czym jeszcze warto pamiętać planując wesele w plenerze?

Kontakt z naturą, duża przestrzeń i warunki sprzyjające rodzinnej fieście. Jeżeli przygotowujecie się na kapryśną pogodę, przygotujcie się także na owady. Z tym problemem doskonale poradzą sobie świece, których użyjemy do dekoracji ślubnych. Mile widziane będą ciepłe koce, którymi wasi goście otulą się podczas chwili relaksu poza namiotem lub parkietem, parasole oraz wachlarze na upalny dzień. Wręczając zaproszenia, poinformujcie bliskich o planowanym przyjęciu na łonie natury. Zadbają o stosowny dress code i obuwie.

Wiadomość, że wasze wesele odbędzie się w plenerze, przekażcie również koniecznie osobom dbającym o oprawę muzyczną uroczystości. Uprzedźcie zespół weselny, bądź DJa o swoich planach i dopytajcie o szczegóły związane z zapleczem technicznym.

 

Artykuł sponsorowany