Wieliczka. Młody włamywacz ranił 71-latka nożem! Żądał oddania kosztowności

2022-01-25 12:04
Wieliczka. Młody włamywacz ranił 71-latka nożem! Żądał oddania kosztowności
Autor: S_Salow/cc0/pixabay, Małopolska Policja 28-latek był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem przez policję. Grozi mu kara do 18 lat więzienia.

28-letni sprawca włamania i rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do którego doszło w Wieliczce został zatrzymany przez policję. Młody mężczyzna wszedł do domu pary seniorów przez drzwi balkonowe, a następnie zażądał od nich oddania kosztowności. W trakcie szamotaniny z domownikami zranił nożem 71-latka oraz poturbował 68-letnią kobietę.

Wieliczka. Młody włamywacz ranił 71-latka nożem! Żądał oddania kosztowności

W sobotę (22 stycznia) około godz. 2.00 w nocy, 28-letni krakowianin próbował ograbić mieszkających w Wieliczce seniorów. Młody mężczyzna włamał się do ich domu przez drzwi balkonowe, ale został przyłapany na gorącym uczynku przez 71-letniego właściciela nieruchomości. Bandyta zażądał od niego oraz od jego 68-letniej żony wydania kosztowności. Wówczas doszło do szarpaniny domowników z napastnikiem, w trakcie której 71-latek został zraniony nożem, a 68-latka doznała potłuczeń. Na szczęście napadniętym seniorom udało się wypchnąć włamywacza z powrotem na balkon oraz wezwać policję. 

PRZECZYTAJ: Wziął ślub pod Krakowem i trafił za kratki. Pan młody noc poślubną spędził w więzieniu

Po przybyciu mundurowych sprawcy włamania nie było już na miejscu, jednak szybko udało się ustalić jego personalia i lokalizację. Młody mężczyzna ukrywał się w należącym do znajomego mieszkaniu na terenie Wieliczki. Wizytą policjantów był kompletnie zaskoczony. W trakcie zatrzymania okazało się, że 28-latek powinien przebywać w więzieniu, w związku z innymi przestępstwami. Teraz odpowie dodatkowo za spowodowanie naruszenia czynności narządu ciała, a także usiłowanie rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu kara do 18 lat więzienia. Sąd wyraził zgodę na zastosowanie wobec krakowianina środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.

ZOBACZ: Z lotniska w Balicach trafili prosto za kratki. Byli ścigani listami gończymi

Sonda
Czy kary za rozbój powinny być bardziej surowe?
Okrutni kochankowie przed sądem. On polewał chemią, ona poderżnęła wujkowi gardło
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE