Wisła - Monaco

Autor: fot. Przemek Marczewski, wisla.krakow.pl Wisła - Monaco

Wisła pokonała AS Monaco i zdobyła Puchar Reymana

2018-07-08 0:42

W towarzyskim meczu rozegranym na stadionie przy ulicy Reymonta Wisła Kraków zremisowała z wicemistrzem Francji AS Monaco 1:1. W rzutach karnych lepsi okazali się krakowianie i zdobyli Puchar Henryka Reymana.

Monaco wystąpiło bez Kamila Glika i swoich gwiazd uczestniczących w Mundialu w Rosji. Dla wicemistrzów Francji to dopiero początek przygotowań do nowego sezonu, z kolei dla Białej Gwiazdy to był przedostatni sprawdzian przed startem ligi. Bramkę dla Wisły już w 6 minucie zdobył Rafał Pietrzak po ładnej kombinacyjnej akcji z Patrykiem Małeckim. Wyrównał w 60 minucie po strzale głową Wilson Isidor. W końcówce przewagę mieli Francuzi, ale bramki już nie padły. O wszystkim decydowały "jedenastki", które lepiej wykonywali Wiślacy.

Nieco komiczny jest fakt, że honorowy patronat nad meczem objął prezydent Jacek Majchrowski. Wszak Wisła pozostaje ostatnio w sporze z władzami miasta. Ciągle nie ma podpisanej umowy na dzierżawę stadionu przy ulicy Reymonta, a miasto czeka aż Wisła spłaci dług w wysokości prawie 5 milionów złotych.