Wrócił z pracy i znalazł nieprzytomnego ojca, leżącego na podłodze. 44-latek jest w stanie ciężkim

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Dramat w Chełmku

Wrócił z pracy i znalazł nieprzytomnego ojca, leżącego na podłodze. 44-latek jest w stanie ciężkim

2022-12-08 13:03

44-letni mieszkaniec Chełmka zatruł się czadem z grzejnika zasilanego butlą gazową i w stanie ciężkim trafił do szpitala. Mężczyznę leżącego na podłodze znalazł jego syn, który wrócił z pracy. Służby apelują o instalowanie czujników trującego gazu. Zaledwie kilkanaście dni temu w Olkuszu zmarł 16-letni chłopiec, który zatruł się tlenkiem węgla.

Chełmek. 44-latek zatruł się czadem. Mężczyznę leżącego na podłodze znalazł syn

Wieczorem w środę, 7 grudnia 44-letni mieszkaniec Chełmka zatruł się tlenkiem węgla. Mężczyznę leżącego na podłodze w jednym z pokojów znalazł jego 21-letni syn, który wrócił z pracy. Natychmiast powiadomił służby ratunkowe, po czym razem z bratem przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą następnie przejęli ratownicy medyczni. 44–latek w stanie ciężkim został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna zatruł się tlenkiem węgla pochodzącym z grzejnika zasilanego butlą gazową strażacy przeprowadzili badanie powietrza. Wykazało ono 300 ppm tlenku węgla w powietrzu. Zaledwie kilkanaście dni temu w Olkuszu zmarł 16-letni chłopiec, który zatruł się tlenkiem węgla.

Czujniki czadu. Jak chronić się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Przedstawiciele służb apelują o instalowanie w domach czujników czadu! To niewielkie i niedrogie urządzenie ostrzega przed wysokim stężeniem tlenku węgla i pozwala zapobiegać groźnym zatruciom, mogącym skutkować nawet śmiercią domowników. Jak chronić się przed "cichym zabójcą"? Strażacy informują o podstawowych zasadach, które należy stosować w czasie sezonu grzewczego:

  • Systematycznie sprawdzajmy szczelność i wykonujmy przeglądy techniczne przewodów kominowych.
  • Użytkujmy tylko sprawne technicznie urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta.
  • Nie zasłaniajmy i nie przykrywajmy urządzeń grzewczych.
  • Nie zaklejajmy i nie zasłaniajmy kratek wentylacyjnych.
  • W przypadku wymiany okien na nowe, sprawdźmy poprawność działania wentylacji. Nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogarszać wentylację.
Sonda
Czy masz w domu czujnik tlenku węgla?
Zatrzymanie sprawcy śmiertelnego wypadku na Kapelance
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany