Reanimacja

i

Autor: Shutterstock Reanimacja

"Cichy zabójca" zebrał śmiertelne żniwo

Tragedia w Olkuszu. Nie żyje 16-letni chłopiec. Przez ponad godzinę walczyli o jego życie

2022-11-21 10:57

Nie żyje 16-letni chłopiec z Olkusza, który w sobotę, 19 listopada stracił przytomność i przez ponad godzinę był reanimowany. Niestety ratownikom nie udało się uratować jego życia. Przyczyną zgonu nastolatka było zatrucie czadem. Tego samego dnia i z tej samej przyczyny, we wsi pod Olkuszem reanimowana była 16-letnia dziewczyna. Służby apelują o instalowanie w domach czujników czadu.

Tragedia w Olkuszu. Nie żyje 16-letni chłopiec, który zatruł się czadem

W bloku przy ulicy Legionów Polskich w Olkuszu zginął 16-letni chłopiec. Jak podaje "Gazeta Krakowska", do tragedii doszło w sobotę, 19 listopada późnym wieczorem. W jednym z bloków nastolatek stracił przytomność. Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia ratunkowego oraz strażacy. 16-latek przez ponad godzinę był reanimowany. Niestety, mimo wysiłku ratowników, chłopiec zmarł nie odzyskawszy przytomności. Przyczyną jego zgonu było zatrucie czadem. "GK" informuje, że dokładnie tego samego dnia i z tej samej przyczyny, we wsi Kosmolów pod Olkuszem reanimowana była 16-letnia dziewczynka. Na szczęście w tym przypadku akcja ratownicza była skuteczna i ofiara zatrucia czadem przeżyła.

Czujniki czadu. Jak chronić się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Przedstawiciele służb apelują o instalowanie w domach czujników czadu! To niewielkie i niedrogie urządzenie ostrzega przed wysokim stężeniem tlenku węgla i pozwala zapobiegać groźnym zatruciom, mogącym skutkować nawet śmiercią domowników. Jak chronić się przed "cichym zabójcą"? Strażacy informują o podstawowych zasadach, które należy stosować w czasie sezonu grzewczego:

  • Systematycznie sprawdzajmy szczelność i wykonujmy przeglądy techniczne przewodów kominowych.
  • Użytkujmy tylko sprawne technicznie urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta.
  • Nie zasłaniajmy i nie przykrywajmy urządzeń grzewczych.
  • Nie zaklejajmy i nie zasłaniajmy kratek wentylacyjnych.
  • W przypadku wymiany okien na nowe, sprawdźmy poprawność działania wentylacji. Nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogarszać wentylację.
Sonda
Czy masz w domu czujnik czadu?
"Tragicznie zmarły jest ofiarą wojny". Pogrzeb Bogdana C. w Przewodowie

Czy Polacy posłuchają prezesa PiS i zapomną o ekologii? Czym będziemy oddychać tej zimy?

Posłuchaj rozmowy z ekspertem!

Listen to "J.Kaczyński: "Palcie wszystkim". Polski Alarm Smogowy: "Cofamy się o kilka lat"" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają