Wybory 2019. Piotr Kempf - kim jest, dane, statystyki [SYLWETKA]

2019-10-06 8:00 Amadeusz Calik
Piotr Kempf
Autor: archiwum prywatne

Wybory do Sejmu zbliżają się wielkimi krokami. Zastanawiasz się na kogo zagłosować w wyborach 2019? Chcesz bliżej poznać kandydatów, którzy startują w tegorocznych wyborach parlamentarnych? Zobacz sylwetki kandydatów w wyborach 2019. Kim jest Piotr Kempf, kandydat PSL do Sejmu?

Wybory 2019: Piotr Kempf - kim jest?

Tegoroczną dwójką na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu 13, obejmującym Kraków, Olkusz i Miechów jest Piotr Kempf - dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Zajmuje na liście PSL drugą pozycję, tuż za Agnieszką Ścigaj.

Kim jest Piotr Kempf?

Z wykształcenia Piotr Kempf jest leśnikiem i absolwentem Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Przez wiele lat związany był z państwową Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

W 2015 roku został dyrektorem Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie i od tego czasu znacząco zmienił politykę miasta dotyczącą zieleni. Jest autorem wielu proekologicznych inicjatyw, w które chętnie włącza mieszkańców Krakowa. Piotr Kempf jest jednym z niewielu urzędników, którzy w stolicy Małopolski cieszą się dobrą opinią. 

Wybory 2019: kiedy się odbędą?

Wybory parlamentarne 2019 to najbliższe wybory do Sejmu i Senatu, których data została wyznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zgodnie z postanowieniem głowy państwa odbędą się one 13 października w całym kraju. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21. Zgodnie z kodeksem wyborczym obywatele uprawnieni do głosowania wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów.