Wyłudzili od seniorów ponad ćwierć miliona złotych! Zostali zatrzymani

2020-12-04 7:48 ON
Seniorzy uważajcie-ostrzega policja
Autor: Pixabay

W związku z oszustwem, do którego doszło na początku roku, trzy osoby usłyszały zarzuty. Sprawcy wprowadzili w błąd swoje ofiary, podając się za policjantów i wyłudzili w ten sposób łącznie ponad ćwierć miliona złotych.

Do 80-letniego mieszkańca Krakowa w połowie stycznia tego roku zadzwonił „policjant”, informując o zagrożeniu środków pieniężnych seniora, czym przekonał starszego pana do przekazania oszczędności i kosztowności drugiemu z oszustów. Dla uwiarygodnienia swojej profesji, odbierając „przesyłkę”, okazał on odznakę podobną do tej, którą posługują się policjanci. Senior stracił w ten sposób prawie 240 tysięcy złotych.

Podobną metodę działania ci sami sprawcy zastosowali, wyłudzając pieniądze i kosztowności od starszego małżeństwa na terenie powiatu wielickiego. W tym przypadku seniorzy stracili ponad 23 tysiące złotych.

Pod koniec listopada tego roku kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ustalili i zatrzymali 35-letnią kobietę oraz ustalili dwóch mężczyzn (40-latka i 41-latka), którzy razem z nią oszukali trójkę seniorów. 

35-latka została zatrzymana w miejscu zamieszkania, natomiast 41-latek, gdy kończył odbywać karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym w Warszawie. Ostatni z mężczyzn także znajdował się w więzieniu na terenie Warszawy. 

Za oszustwo sprawcom wyłudzenia grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Wobec 35-latki zastosowano policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe, natomiast wobec 41-latka tymczasowy areszt na 2 miesiące. 40-latek przebywa obecnie w zakładzie karnym, gdyż jest w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

Krakowskie blokowisko w grze komputerowej. To zasługa studentów