Wypadek śmiertelny na A4. Dostawcze renault wjechało w ciężarówkę. Nie żyje 70-letni kierowca

i

Autor: Małopolska Policja 70-latek jadąc prawym pasem ruchu, na jezdni w kierunku Katowic najechał na stojący w korku pojazd ciężarowy z naczepą.

Dramat

Wypadek śmiertelny na A4. Dostawcze renault wjechało w ciężarówkę. Nie żyje 70-letni kierowca

2023-05-09 17:50

Śmiercią 70-letniego kierowcy dostawczego renault zakończył się wypadek na autostradzie A4, do którego doszło w poniedziałek, 8 maja. Mężczyzna jadąc prawym pasem ruchu, na jezdni w kierunku Katowic najechał na stojący w korku pojazd ciężarowy z naczepą. Pomimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się go uratować. Obrażeń nie doznał 32-letni kierowca ciężarówki.

Wypadek śmiertelny na A4. Nie żyje 70-letni kierowca

W poniedziałek, 8 maja po godz. 15.00 na krakowskim odcinku autostrady A4 doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyły dwa samochody. Po dotarciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem dostawczym renault 70-latek jadąc prawym pasem ruchu, na jezdni w kierunku Katowic najechał na stojący w korku pojazd ciężarowy z naczepą. Niestety pomimo reanimacji prowadzonej przez załogę pogotowia ratunkowego życia mężczyzny nie udało się uratować. Kierujący ciężarówką 32-latek nie poniósł poważniejszych obrażeń. Na miejscu wypadku przeprowadzone zostały oględziny z udziałem prokuratora. Samochód dostawczy został zabezpieczony, a skutki zdarzenia drogowego likwidowane były przez kilka godzin. Przez długi czas panowały też utrudnienia w ruchu na części krakowskiej autostrady A4. Okoliczności i przyczyny wypadku będą ustalane podczas prowadzonego w tej sprawie śledztwa. 

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Mężczyźni zabili ok. 300 piskląt! Są już w rękach policji