Krokusy w Tatrach

i

Autor: Jerzy Górecki / CC0 / pixabay.com Krokusy w Tatrach

Z powodu koronawirusa władze TPN chcą pokazać krokusy... przez internet!

2020-03-23 19:04

Jedną z największych wiosennych atrakcji Tatrzańskiego Parku Narodowego są krokusy, które tysiącami zakwitają na łąkach, tworząc piękne fioletowe dywany. Niestety z powodu epidemii koronawirusa, od 13 marca cały teren parku został zamknięty dla turystów. Władze TPN mają jednak pomysł, by pokazać to widowiskowe zjawisko za pośrednictwem internetu!

Przedstawiciele parku postanowili zapytać o zdanie internautów.

"Zbliża się kwiecień, a wraz z nim – krokusy, które co roku cieszą się ogromną popularnością. Tym razem będą zakwitać w samotności. Szlaki w Tatrzańskim Parku Narodowym pozostają zamknięte, a my apelujemy #zostańwdomu!

Czy chcecie, abyśmy w tym okresie pokazywali Wam za pośrednictwem naszego profilu tegoroczny rozkwit krokusów?

Zdajemy sobie sprawę, że podziwianie ich z perspektywy monitora będzie zupełnie innym doświadczeniem. Jednak pamiętajmy – krokusy pojawią się też za rok, a odrobina odpoczynku im nie zaszkodzi" - czytamy na facebookowym profilu TPN.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Do postu została dołączona ankieta. Jej wynik był łatwy do przewidzenia. 90 procent osób jest za wprowadzeniem tego pomysłu w życie. Część osób cieszy się również, że z powodu zakazu wstępu do parku, krokusy nie będą zadeptywane przez turystów.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

"Wy dacie te ładne aktualne, a my nasze wspominki krokusow. Ja poproszę o krokusy z widokiem Kominiarskiego Wierchu."

"Na pewno większość uziemionych miłośników gór chętnie obejrzy choć na zdjęciach, co słychać teraz w opustoszałych Tatrach."

"Chociaż raz będą piękne krokusy nie zadeptane."

"Fantastycznie, że krokusy w końcu będą miały święty spokój."

- czytamy na Facebooku.

Koronaporadnik Federa: Jak zachować bezpieczny dystans?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE