Z tęczowymi flagami tańczyli pod oknami kurii. W ważny papieski dzień [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-10-17 7:05

W środę w godzinach popołudniowych pod oknami krakowskiej kurii odbył się protest środowisk lewicowych i LGBT. Uczestnicy tańczyli przed oknem papieskim, by wyrazić swój sprzeciw w związku ze zmianami prawnymi dot. edukacji seksualnej.

Chodzi o obywatelski projekt "Stop pedofilii", który został przygotowany przez środowiska katolickie. Zakłada on karanie za pochwalanie lub propagowanie podejmowania przez małoletnich czynności seksualnych.

Nie zgadzają się z tym m.in. przedstawiciele stowarzyszenia Queerowy Maj, którzy zebrali się w środę pod oknami kurii.

- Edukacja seksualna to wiedza. Wiedza na temat naszego ciała, wiedza o zdrowiu seksualnym i reprodukcyjnym. Odbierając sobie możliwość edukowania się na temat seksualności, pozbawiamy się wiedzy na temat tego jak nasze ciało działa, jak dbać o nie i o jego zdrowie – seksualne i reprodukcyjne. Błądzimy po omacku. Gdy zaś nie wiemy jak nasze ciało działa, jakie są konsekwencje podejmowanych kontaktów seksualnych, łatwo o krzywdę – możemy skrzywdzić zarówno siebie jak i innych - przekonuje Anna Tereszko we wpisie na Facebooku stowarzyszenia.

- Projekt obywatelski skierowany do głosowania w naszym sejmie zakłada karanie nawet do 5 lat pozbawienia wolności za otwarte mówienie o seksie – za edukowanie i uświadamianie o części życia, która dotyczy każdego z nas - dodaje.

W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie tego obywatelskiego projektu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE