Atak zimy w Małopolsce. Sprawdź, gdzie spadnie śnieg!

2019-09-17 12:26 EI
Załamanie pogody w Małopolsce. Silny wiatr, ulewy i... ŚNIEG!
Autor: Pixabay

Meteorolodzy ostrzegają przed załamaniem pogody w Małopolsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnymi porywami wiatru. W związku z ochłodzeniem, w górach może spaść śnieg!

IMGW ostrzeżenia 17.09.2019

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Obowiązuje ono od godz. 19.00 we wtorek, 17 września, do godz. 9.00 w środę, 18 września.

Wedle prognoz w Krakowie może wystąpić silny wiatr z północnego zachodu o średniej prędkości od 40 do 50 km/h, a w porywach miejscami od 80 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 85 proc.

Ostrzeżenia IMGW dla Małopolski

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w całym regionie. Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla powiatów: gorlickiego, limanowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, suskiego, tatrzańskiego i wadowickiego. 

W pozostałych regionach województwa obowiązuje pierwszy stopień ostrzeżenia. 

W Małopolsce zrobi się też chłodniej - temperatura będzie oscylować w granicach 10-15 stopni, w wielu miejscach będzie też mocno padać, a to za sprawą niżu Ignacy. W Tatrach może spaść śnieg.

RCB apeluje o ostrożność

Strażacy oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apelują, by usunąć z parapetów okien oraz balkonów ciężkie przedmioty. Zalecają też, aby nie parkować samochodów w pobliżu drzew, billboardów i słupów linii energetycznych. W czasie silnego wiatru spadające gałęzie mogą zagrażać bezpieczeństwu osób.