Zbigniew G. molestował trzy dziewczynki. Jedną z ofiar doprowadził do strasznego stanu. Sąd... zmniejszył mu karę

i

Autor: Engin_Akyurt/cc0/pixabay Zbigniew G. został prawomocnie skazany na karę 16 miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie okazał się niższy od wyroku sądu pierwszej instancji.

Wyrok jest prawomocny

Zbigniew G. molestował trzy dziewczynki. Jedną z ofiar doprowadził do strasznego stanu. Sąd... zmniejszył mu karę

2022-11-05 5:00

Zbigniew G. z Podhala został prawomocnie skazany za molestowanie seksualne trzech dziewczynek w wieku od 12 do 15 lat. Jak podaje "Gazeta Krakowska", mężczyzna ma spędzić za kratami 16 miesięcy. Sąd Apelacyjny w Krakowie był dla niego łagodniejszy, niż sąd pierwszej instancji, który orzekł karę od dwa miesiące dłuższą. Prokuratura chciała dla Zbigniewa G. sześcioletniej odsiadki.

Zbigniew G. z Podhala molestował seksualnie trzy dziewczynki. Jedną z nich doprowadził do strasznego stanu psychicznego

Góral Zbigniew G. dopuścił się karygodnych czynów wobec trzech dziewczynek, które przyjeżdżały na Podhale w odwiedziny do biologicznego ojca oraz jego nowej rodziny. Jak opisuje "Gazeta Krakowska", pokrzywdzone przez ponad 60-letniego mężczyznę dziewczynki to siostry i ich kuzynka w wieku od 12 do 15 lat. Zbigniew G. mieszkał po sąsiedzku i w straszny sposób wykorzystał zaufanie, którym obdarzyły go dziewczynki, zwracające się nawet do niego per "wujku". Napastnik dopuścił się wobec ofiar zachowań o charakterze seksualnym. Dziewczynki między innymi były przez niego całowane i dotykane w sposób nieodpowiedni dla relacji starszego mężczyzny z małoletnimi. Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z nastoletnich sióstr, po nadużyciu alkoholu trafiła do szpitala. Wówczas opowiedziała psychologowi o krzywdach doznanych ze strony Zbigniewa G. 13-latka została przez niego doprowadzona na skraj zapaści psychicznej. Miała ataki paniki, myśli samobójcze oraz ślady po samookaleczeniach. Wszystko przez zboczeńca, który jej kosztem realizował swoje seksualne fantazje. Już wcześniej dziewczynki miały skarżyć się bliskim na zachowanie Zbigniewa G., lecz ich opowieść została zlekceważona.

Zbigniew G. prawomocnie skazany. Sąd Apelacyjny łagodniejszy od sądu pierwszej instancji

Sąd pierwszej instancji skazał Zbigniewa G. na karę 18 miesięcy pozbawienia wolności. Od orzeczenia Sądu Okręgowego w Nowym Sączu zostało złożone odwołanie do Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Co dość zaskakujące, w drugiej instancji Zbigniew G. został skazany na karę 16 miesięcy więzienia, czyli niższą od pierwotnej. Jak podaje "GK", prokuratura domagała się 6 lat pozbawienia wolności, przyjmując że jeden z czynów popełnionych przez Zbigniewa G. należy zakwalifikować jako gwałt. Taką interpretację sąd jednak odrzucił i skazał górala z Podhala wyłącznie za molestowanie seksualne. Dodatkowo mężczyzna musi zapłacić 2100 zł grzywny i otrzymał 8-letni zakaz zajmowania stanowisk związanych z edukacją, leczeniem i wychowaniem małoletnich. Wyrok jest prawomocny, można jednak złożyć od niego kasację do Sądu Najwyższego.

Sonda
Czy kary za molestowanie seksualne powinny być wyższe?
Morderstwo w hotelu w Słupsku. Wznowienie procesu

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki