Znalazł w śmietniku papierosy warte 14 tysięcy złotych. Za to że je zabrał, grożą mu trzy lata więzienia!

2017-11-16 11:48
Zdjęcie poglądowe
Autor: sipa / pixabay.com Zdjęcie poglądowe

W śmietniku przy jednym z krakowskich sklepów 45-latek znalazł worek z wyrobami tytoniowymi. Zabrał go ze sobą. Część papierosów rozdał znajomym, a część zachował dla siebie. Mężczyzna odpowie teraz za przywłaszczenie mienia.

Do zdarzenia doszło na początku listopada. Wówczas do komisariatu zgłosił się właściciel jednego ze sklepów na terenie Podgórza, który poinformował policjantów, że ze sklepowego śmietnika zniknął worek z wyrobami tytoniowymi, które warte były ponad 14 tysięcy złotych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, ze pracownica sklepu omyłkowo wyniosła worek z papierosami na śmietnik, a gdy zorientowała się, że doszło do pomyłki, papierosów już nie było.

Dzielnicowi podjęli działania w tej sprawie. Pozyskane informacje doprowadziły ich do 45-letniego mieszkańca Krakowa. Okazało się, że mężczyzna przechodził koło śmietnika i zwrócił uwagę na duży worek. W środku znajdowało się ponad 100 kartonów papierosów i inne wyroby tytoniowe. Mężczyzna stwierdził, że skoro papierosy leżą w śmietniku, to może je zabrać. Od policji dowiedział się, że stał się sprawcą przestępstwa. Za przywłaszczenie grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Z przywłaszczonego towaru pozostało 27 paczek papierosów.

Czytaj też:

>>> Kraków: Straż miejska znalazła chłopca śpiącego w śmietniku

>>> Potrącenie przy Biprostalu. Takiej reakcji pieszego kierowca się nie spodziewał [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE