Zwłoki w worku - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Tragiczny finał poszukiwań

Znalazł zwłoki podczas spaceru nad brzegiem Wisły. Policja ustaliła, kim był zmarły

2022-09-01 8:01

Policja potwierdziła tożsamość mężczyzny, którego ciało odnalazł w kwietniu jeden z mieszkańców Oświęcimia, podczas spaceru nad Wisłą. Zwłoki znajdowały się już w stanie daleko posuniętego rozkładu, dlatego dla potwierdzenia tożsamości konieczne okazało się przeprowadzenie analizy DNA. Badanie potwierdziło, że ciało należało do 42-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego.

Znalazł zwłoki podczas spaceru. Zlecono badania DNA

W kwietniu tego roku w miejscowości Dwory Drugie, podczas spaceru nad Wisłą mieszkaniec Oświęcimia zauważył w rzece ludzkie zwłoki. Na miejsce zostały wysłane służby ratunkowe. Strażacy wyłowili z wody ciało znajdujące się już w stanie daleko posuniętego rozkładu, co uniemożliwiało przeprowadzenie identyfikacji. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji, podczas której pobrany został materiał DNA. Materiał oświęcimscy śledczy przekazali do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Ze względu na podejrzenia, że ciało mogło należeć do zaginionego mieszkańca powiatu oświęcimskiego, pobrano również materiał od członków rodziny mężczyzny, w celu przeprowadzenia analizy porównawczej.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Zdemolował bar, wybił szyby w aucie i biegał po mieście z nożami. Policja użyła paralizatora

Kraków. Zdemolował bar, wybił szyby w aucie i biegał po mieście z nożami. Policja użyła paralizatora

Policja potwierdziła tożsamość zmarłego. Tragiczny finał poszukiwań

Przeprowadzone badania materiału DNA potwierdziło, że odnalezione w Wiśle ciało należało do 42-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu oświęcimskiego. Bliscy zgłosili jego zaginięcie 8 grudnia 2021 roku. Okoliczności śmierci  42-latka nie zostały jeszcze ustalone, wyjaśnia je oświęcimska prokuratura. 

Sonda
Czy widziałeś kiedyś ludzkie zwłoki?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany