Koronawirus ZAMYKA szpitale w Łódzkiem! LEKARZ, PRACOWNICY i PACJENT ZAKAŻENI!

2020-03-26 11:37 msz
Koronawirus na Podkarpaciu: Kolejne zachorowanie w powiecie krośnieńskim. Są nowe dane
Autor: Unsplash_tai_s_captures

Oddział neurologiczny Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi został odizolowany i wprowadzono na nim reżim sanitarny z powodu pacjenta z koronawirusem. W Opocznie zawieszono oddział wewnętrzny szpitala z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z lekarzy. Reżimem sanitarnym objęto też trzy oddziały szpitala wojewódzkiego w Skierniewicach.

Jak poinformowała dyrekcja Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi, 20 marca na oddział przyjęto osobę, u której później wykryto obecność koronawirusa. Zdecydowano o izolacji oddziału. Ze względów bezpieczeństwa personel pozostanie na oddziale do 28 marca. Wszyscy zostaną poddani testom na koronawirusa.

Z powodu osoby zarażonej koronawirusem reżimem sanitarnym objęte są także trzy oddziały szpitala wojewódzkiego w Skierniewicach.

Oddział wewnętrzny szpitala w Opocznie został czasowo zawieszony. Powodem jest wykrycie koronawirusa u jednego z lekarzy oddziału. Kilka dni wcześniej zawieszono tam bloku chirurgicznego z powodu pięciu zakażonych pracownic. Zawieszone zostały też współpracujące z blokiem oddziały: chirurgiczny, urazowo-ortopedyczny i część OIOM-u. Teraz zakażenie wykryto u jednego z lekarzy oddziału wewnętrznego. Koronawirus został wykryty także u jednej z pacjentek, która przebywała na oddziale ortopedycznym.

Źródło: Radio Łódź