Armagedon na drogach Olsztyna! Kilkanaście kolizji jednego dnia!

Kolizja - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Tylko w ciągu jednego dnia na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do kilkunastu kolizji.

Tylko w ciągu jednego dnia, policjanci byli wzywani do 17 kolizji na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Deszcz, śnieg i mróz powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska. Policja apeluje o ostrożność w czasie jazdy.

Niebezpiecznie na drogach Olsztyna

W poniedziałek (30 listopada) olsztyńscy policjanci mieli pełne ręce roboty. Tylko w ciągu jednego dnia byli wzywani do 17 kolizji na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Do jednej z nich doszło ok. godz. 13:00 w rejonie skrzyżowania ul. Dworcowej i Żołnierskiej. Kilka godzin później mundurowi interweniowali przy kolizji na al. Sikorskiego w Olsztynie.

W tym samym czasie do niebezpiecznego zdarzenia doszło w okolicy skrzyżowania ul. 1-go Maja i ul. Ratuszowej w Olsztynie. 44-letni mężczyzna prawdopodobnie chciał ominąć pojazdy stojące w korku i przechodząc przez jezdnie w miejscu niedozwolonym, wszedł bezpośrednio przed jadący pojazd marki Opel Astra. Pieszy trafił do szpitala. Ostatecznie 44-latek został ukarany mandatem za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Ślisko na drogach. Policja prosi o ostrożność

Policjanci przypominają, że opady deszczu ze śniegiem i niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.

Cała Polska dziękuje prezydentowi za otwarte stoki. Kiedy Andrzej Duda otworzy bary z kebabem? Felieton wideo "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 166