Atak zimy w Olsztynie. Armagedon na drogach! Posypały się mandaty!

Intensywne opady śniegu w Olsztynie
Autor: KMP Olsztyn Intensywne opady śniegu w Olsztynie. Policja prosi o zachowanie ostrożności na drogach.

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci byli wzywani do 28 zdarzeń na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Wczorajsze opady śniegu mocno uprzykrzyły życie kierowcom i utrudniły warunki panujące na drogach. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy powinni zwrócić uwagę, że opady śniegu oraz niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska.

Śnieg w Olsztynie. Ciężki los kierowców

We wtorek (12.01.2021) oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie S7 na wysokości Olsztynka. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący ciężarowym mercedesem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne.

Tego samego dnia policjanci byli wzywani m.in. do kolizji na al. Warszawskiej w Olsztynie. W tym przypadku również prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez 30-letnią kierującą pojazdem marki Audi A3, która wpadła w poślizg i uderzyła w inne auto.

CZYTAJ WIĘCEJ: Warmińsko-mazurskie. Będzie wiać i padać śnieg! PROGNOZA POGODY

Kolizje na drogach Olsztyna. Posypały się mandaty

Do kolejnego zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ul. Krasickiego i Synów Pułku w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-letnia kierująca hyundaiem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył osobowego forda.

Na szczęście we wszystkich opisanych przypadkach nikomu nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Oznacza to, że nie alkohol, a trudne warunki atmosferyczne przyczyniły się do kolizji. Sprawcy zostali ukarani mandatami.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sedno Sprawy - Szymon Hołownia