Bartoszyce. Rozkładające się truchła w środku lasu! Leśnicy wezwali policję [ZDJĘCIA]

2021-05-12 12:18 Michał Michalak
Bartoszyce. Rozkładające się truchła w środku lasu! Leśnicy wezwali policję [ZDJĘCIA]
Autor: Straż Leśna Nadleśnictwo Bartoszyce Rozkładające się truchła bydła znaleziono w lesie nieopodal Bartoszyc w województwie warmińsko-mazurskim. Leśnicy natrafili na sześć ciał, które znajdują się między olchami w utworzonym przez bobry rozlewisku. Sprawą zajęła się policja

Rozkładające się truchła bydła znaleziono w lesie nieopodal Bartoszyc w województwie warmińsko-mazurskim. Leśnicy natrafili na sześć ciał, które znajdują się między olchami w utworzonym przez bobry rozlewisku. To nie wszystko, bo jeszcze więcej szczątków krów ujawniono również na prywatnym polu sąsiadującym z gruntami Skarbu Państwa, którymi zarządzają Lasy Państwowe. Sprawą rozkładających się trucheł zajęła się policja.

Bartoszyce. Rozkładające się truchła w środku lasu! Leśnicy wezwali policję

Rozkładające się truchła bydła w lasie nieopodal Bartoszyc w województwie warmińsko-mazurskim. Kulisy makabrycznego odkrycia ujawniła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie. Między olchami w utworzonym przez bobry rozlewisku ujawniono ciała 6 krów, ale jeszcze więcej szczątków zwierząt znaleziono także na prywatnym polu sąsiadującym z gruntami Skarbu Państwa, którymi zarządzają Lasy Państwowe.

- Sprawę prowadzi obecnie policja, a leśnicy – jeśli policjantom uda się znaleźć winowajcę – wystąpią w niej w roli w oskarżyciela posiłkowego. Na razie jednak najpilniejsze zadanie to usunięcie padliny z lasu! To żmudne i skomplikowane zadanie, ponieważ martwe zwierzęta leżą w utworzonym przez bobry rozlewisku. Bartoszyccy leśnicy liczą, że kosztami akcji utylizacyjnej uda się obciążyć sprawcę. O ile ten oczywiście się znajdzie - czytamy na profilu facebookowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Jak dodają leśnicy, dwa lata temu na terenie Nadleśnictwa Kudypy znaleziono natomiast ponad 15 tys. zgniłych jajek. Winnego nie udało się znaleźć, dlatego koszty utylizacji poniosło nadleśnictwo.

Czytaj też: Mrągowo. Przeszła trzy udary, a jej córka udusiła swojego synka. Złamali ją dopiero urzędnicy...

Czytaj też: Horror na placu zabaw w Kętrzynie! 81-latka zraniła dziecko nożem! Zadziwiające okoliczności

Czytaj też: Kętrzyn. Wilk na ulicach miasta! "Jeszcze nigdy czegoś takiego nie było" [ZDJĘCIE]

Bartoszyce. Rozkładające się truchła w środku lasu! Leśnicy wezwali policję [ZDJĘCIA]

Budzisko. Nielegalne papierosy zamiast karmy dla zwierząt
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE