Bartoszyce. Rozkładające się truchła w środku lasu! Leśnicy wezwali policję [ZDJĘCIA]

2021-05-12 12:18
Bartoszyce. Rozkładające się truchła w środku lasu! Leśnicy wezwali policję [ZDJĘCIA]
Autor: Straż Leśna Nadleśnictwo Bartoszyce Rozkładające się truchła bydła znaleziono w lesie nieopodal Bartoszyc w województwie warmińsko-mazurskim. Leśnicy natrafili na sześć ciał, które znajdują się między olchami w utworzonym przez bobry rozlewisku. Sprawą zajęła się policja

Rozkładające się truchła bydła znaleziono w lesie nieopodal Bartoszyc w województwie warmińsko-mazurskim. Leśnicy natrafili na sześć ciał, które znajdują się między olchami w utworzonym przez bobry rozlewisku. To nie wszystko, bo jeszcze więcej szczątków krów ujawniono również na prywatnym polu sąsiadującym z gruntami Skarbu Państwa, którymi zarządzają Lasy Państwowe. Sprawą rozkładających się trucheł zajęła się policja.

Bartoszyce. Rozkładające się truchła w środku lasu! Leśnicy wezwali policję

Rozkładające się truchła bydła w lasie nieopodal Bartoszyc w województwie warmińsko-mazurskim. Kulisy makabrycznego odkrycia ujawniła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie. Między olchami w utworzonym przez bobry rozlewisku ujawniono ciała 6 krów, ale jeszcze więcej szczątków zwierząt znaleziono także na prywatnym polu sąsiadującym z gruntami Skarbu Państwa, którymi zarządzają Lasy Państwowe.

- Sprawę prowadzi obecnie policja, a leśnicy – jeśli policjantom uda się znaleźć winowajcę – wystąpią w niej w roli w oskarżyciela posiłkowego. Na razie jednak najpilniejsze zadanie to usunięcie padliny z lasu! To żmudne i skomplikowane zadanie, ponieważ martwe zwierzęta leżą w utworzonym przez bobry rozlewisku. Bartoszyccy leśnicy liczą, że kosztami akcji utylizacyjnej uda się obciążyć sprawcę. O ile ten oczywiście się znajdzie - czytamy na profilu facebookowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Jak dodają leśnicy, dwa lata temu na terenie Nadleśnictwa Kudypy znaleziono natomiast ponad 15 tys. zgniłych jajek. Winnego nie udało się znaleźć, dlatego koszty utylizacji poniosło nadleśnictwo.

Czytaj też: Mrągowo. Przeszła trzy udary, a jej córka udusiła swojego synka. Złamali ją dopiero urzędnicy...

Czytaj też: Horror na placu zabaw w Kętrzynie! 81-latka zraniła dziecko nożem! Zadziwiające okoliczności

Czytaj też: Kętrzyn. Wilk na ulicach miasta! "Jeszcze nigdy czegoś takiego nie było" [ZDJĘCIE]

Bartoszyce. Rozkładające się truchła w środku lasu! Leśnicy wezwali policję [ZDJĘCIA]

Budzisko. Nielegalne papierosy zamiast karmy dla zwierząt
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE