Biało-niebieskie Mikołaje odwiedziły szpital w Olsztynie [GALERIA]

2019-12-08 14:30 SCH

To już niemal tradycja, że w Mikołajki piłkarze i piłkarki Stomilu Olsztyn pomagają potrzebującym. Jak co roku biało-niebiescy pomocnicy św. Mikołaja odwiedzili małych pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

6 grudnia piłkarze Stomilu Olsztyn wraz z Akademią Sportu wcielili się w pomocników św. Mikołaja i z okazji Mikołajek odwiedzili małych pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Tradycja wręczania prezentów dzieciom przez zawodników „Dumy Warmii” sięga 2011 roku. Osobami wręczającymi prezenty byli: Oliwa Czarnecka, Julia Jaroszewska, Ula Komosińska, Wiktor Biedrzycki, Paweł Głowacki oraz Grzegorz Lech.

- Już od kilku lat przychodzimy do szpitala podarować dzieciom drobne upominki. Ważniejsze jest jednak to, że przychodzimy i widzimy uśmiechnięte twarze dzieci. Zarówno nam, jak i im sprawia to radość - mówi Grzegorz Lech, piłkarz Stomilu Olsztyn. - W klubie do takich akcji nie trzeba nikogo namawiać. Starsi zawodnicy, tacy jak ja, którzy byli w szpitalu już wiele razy, mają tę wizytę wpisaną w kalendarz. Pobyt w szpitalu dla tych dzieci to nie jest nic wesołego, więc cieszymy się, że na twarzach dzieciaków choć na chwilę pojawia się uśmiech.