Na olsztyńskiej plaży wystąpią wielkie gwiazdy. "Zielony" festiwal już latem

2019-12-07 11:53 SCH
Muniek Staszczyk
Autor: Jacek Poręba Muniek Staszczyk będzie jedną z gwiazd Olsztyn Green Festival 2020

Znamy nazwiska pierwszych gwiazd, które wystąpią podczas siódmej edycji Olsztyn Green Festivalu. Impreza odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia. Rok temu na plaży miejskiej Centrum-Rekreacyjno Sportowego "Ukiel" przez trzy dni bawiło się ponad 30 tys. osób.

Trzy dni koncertów

Już drugi raz Olsztyn Green Festival potrwa trzy dni, co oznacza, że odbędzie się jeszcze więcej koncertów, spotkań z artystami, warsztatów ekologicznych dla dzieci i dorosłych, zajęć sportowych i innych aktywności dla całej rodziny. Organizatorzy ogłosili również pierwszych artystów, którzy wystąpią w Olsztynie. Są to: Natalia Przybysz, Muniek Staszczyk oraz duet Karaś Rogucki.

Natalia Przybysz

Wokalistka i autorka tekstów, której muzyczna droga zaczęła się od legendarnej formacji Sistars. Od przeszło dekady z powodzeniem realizuje solową karierę. Jesienią ukazał się szósty jej album pt. „Jak malować ogień”.

Natalia Przybysz
Autor: AKPA

Muniek Staszczyk

To kolejny słynny artysta, który wystąpi na OGF2020. Muniek cały czas aktywnie działał po zawieszeniu działalności formacji, której był liderem, czyli T.Love. 18 października miała miejsce premiera nowego solowego albumu Muńka Staszczyka „Syn miasta”.

Muniek Staszczyk
Autor: AKPA

Karaś/Rogucki

Duet powstał po zawieszeniu działalności przez zespoły Coma i The Dumplings, w których grali. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcje, a Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzy światło dzienne w formie albumu.

Piotr Rogucki
Autor: fot. WBF Piotr Rogucki i Within Temptation

OGF. Co w programie?

Olsztyn Green Festival 2020 to ponad 20 gorących koncertów czołowych artystów z szeroko pojętego alternatywnego popu (choć nie zabraknie czołowych przedstawicieli jazzu, hip-hopu i muzyki elektro). Po koncertach tradycyjnie będzie można się spotkać z artystami, zrobić małe zakupy na stoiskach czy zjeść coś pysznego w strefie z topowymi food truckami.

OLSZTYN GREEN FESTIVAL
Autor: PIOTR PLACZKOWSKI/REPORTER / East News