Autobus Olsztyn

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Autobus miejski w Olsztynie. Zdj. ilustracyjne.

Ważne wieści dla pasażerów

Boże Ciało 2023. Komunikacja miejska w Olsztynie. Będą utrudnienia w ruchu

2023-06-06 13:11

W czwartek (8 czerwca) przypada Boże Ciało 2023. Tego dnia ulicami Olsztyna przejdą procesje. Oznacza to utrudnienia w ruchu dla kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej. O zmianach związanych z procesją informuje Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Boże Ciało 2023. Procesje w Olsztynie

Boże Ciało to święto kościelne, którego charakterystycznym elementem są procesje ulicami miast. W czwartek (8 czerwca) procesja przejdzie także ulicami Olsztyna. Procesje z okazji Bożego Ciała to także czas utrudnień dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej, ponieważ ruch podczas przemarszu wiernych będzie ograniczony. Szczegóły zmian w olsztyńskiej komunikacji miejskiej znajdziecie TUTAJ.

Boże Ciało to święto, więc w czwartek (8 czerwca) autobusy i tramwaje w Olsztynie będą jeździć inaczej niż zwykle. 8 czerwca obowiązuje rozkład jazdy "Niedziele i święta". Z kolei w piątek (9 czerwca) obowiązuje zwykły rozkład jazdy - "Dni robocze (od poniedziałku do piątku)".

Boże Ciało. Co to za święto?

Boże Ciało to ruchome święto kościelne, które co roku przypada w czwartek w maju lub czerwcu, ale zawsze ma inną datę. To uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim obchodzona dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Tego dnia w całej Polsce organizowane są procesje.

Jaka będzie pogoda w Boże Ciało? Szczegóły w artykule Nagła zmiana pogody przed Bożym Ciałem. Upał, burze i podtopienia! Szalona prognoza

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Rosjanie wysadzili tamę na Dnieprze. Ukraina zostanie zalana. Totalna masakra