Brutalne pobicie pod Oleckiem. Mężczyzna zmarł w szpitalu

2021-09-15 12:32
Brutalne pobicie pod Oleckiem. Mężczyzna zmarł w szpitalu
Autor: Materiały policji Brutalne pobicie pod Oleckiem. 38-letni mężczyzna zmarł w szpitalu. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych. Zdj. ilustracyjne.

W gminie Wieliczki (woj. warmińsko-mazurskie) doszło kilka dni temu do brutalnego pobicia. 38-letni mężczyzna, ofiara pobicia, zmarł w ełckim szpitalu. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa. 28-latek i 35-latek zostali aresztowani.

Olecka policja otrzymała zgłoszenie, że w minioną sobotę (11 września) na jednej z dróg w gminie Wieliczki, leży pobity mężczyzna. We wskazane miejsce natychmiast pojechał patrol prewencji. Będący na miejscu policjanci udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu, który trafił do szpitala w Ełku dzięki pomocy załogi karetki. Niestety, 38-latek zmarł. Kilkanaście minut po otrzymanym zgłoszeniu o pobitym mężczyźnie, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym jechało dwóch pijanych mężczyzn. - W toku podjętych czynności policjanci ustalili, że byli to sprawcy pobicia 38-latka - mówi sierż szt. Piotr Krat z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty pobicia z skutkiem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 35 i 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Prokurator rejonowy w Olecku Andrzej Tylenda przekazał PAP, że obaj znali pokrzywdzonego. Przedstawiono im zarzuty pobicia i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Tylenda zastrzegł, że na tym etapie śledztwa za wcześnie mówić o motywach ich działania. Już po przedstawieniu im zarzutów pobity mężczyzna zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Dlatego śledczy przewidują zmianę kwalifikacji przestępstwa na surowszą. Nie wiadomo na razie, czy będą to zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym czy zabójstwa. Śledczy odtwarzają jeszcze dokładny przebieg zdarzenia i czekają na opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej.

Brutalne pobicie w Bydgoszczy. Policja publikuje nagranie i prosi o pomoc
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE