Burmistrz Biskupca oskarżony ws. sprzedaży nieruchomości. Spółka miejska straciła prawie 9 milionów?

sąd
Autor: pixabay

Burmistrz Biskupca (woj. warmińsko-mazurskie) oraz prezes miejskiej spółki odpowiedzą przed sądem za niedopełnienie obowiązków przy sprzedaży nieruchomości i tym samym wyrządzenie szkody majątkowej w wysokości prawie 9 mln zł. Akt oskarżenia w tej sprawie przesłała prokuratura okręgowa w Olsztynie do olsztyńskiego sądu okręgowego.

Prokurator okręgowy w Olsztynie skierował do sądu okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi Biskupca Kamilowi K. i prezesowi Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu Markowi Ś.

- Jak wynika z obszernego zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego, a w szczególności przesłuchań świadków, zabezpieczonych dokumentów, opinii powołanych w sprawie biegłych z zakresu szacowania nieruchomości, księgowości i analizy ekonomicznej, Kamil K. i Marek Ś. jako osoby odpowiedzialne za zajmowanie się sprawami majątkowymi spółki PWiK w Biskupcu podczas przygotowywania inwestycji, a następnie zawarcia w 2017 r. umowy sprzedaży inwestorowi działek gruntu, nie dopełnili ciążących na nich obowiązków - podała w komunikacie rzecznik olsztyńskiej prokuratury Krzysztof Stodolny.

Według śledczych, w związku ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego nie dokonali ponownego oszacowania wartości części działek wniesionych do spółki tytułem aportu, jak też podczas sprzedaży inwestorowi nie uwzględnili w cenie części podatku VAT i innych kosztów przez co wyrządzili spółce szkodę majątkową w wielkich rozmiarach w kwocie 8.998.404,13 zł.

Kamil K. i Marek Ś. przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do dokonania zarzucanego im przestępstwa i odmówili składania wyjaśnień. Zarówno burmistrzowi Biskupca jak i prezesowi spółki miejskiej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Lewica umacnia władzę Kaczyńskiego
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE