Burze znów dotrą na Warmię i Mazury. Przedtem IMGW wydało inny alert meteo [PROGNOZA POGODY]

2022-05-23 14:00
Burza
Autor: Pixabay IMGW ostrzega przed burzami na Warmii i Mazurach.

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur. To nie będzie spokojny tydzień w naszym regionie. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiadają burze z gradem. - Burze z opadami deszczu 20-30 mm, lokalnie do 40 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-90 km/h. Lokalnie grad - czytamy w komunikacie IMGW. Zanim jednak to nastąpi, IMGW ostrzega przed... przymrozkami. Pogoda pod koniec maja jest nieprzewidywalna.

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w dniach 23-29 maja? Początek tygodnia będzie spokojny. W poniedziałek (23 maja) sporo słońca, temperatura maksymalna od około 18°C do 20°C. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Pogoda zaskoczy nas w nocy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega bowiem przed... przymrozkami we wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego. Żółty alert meteo pierwszego stopnia obowiązuje w powiatach:

  • giżyckim,
  • węgorzewskim,
  • gołdapskim,
  • oleckim,
  • ełckim,
  • piskim

Na tym obszarze synoptycy z IMGW prognozują spadek temperatury powietrza do około 4°C, lokalnie przy gruncie do -2°C. Znacznie ochłodzenie przyjdzie w poniedziałek (23 maja) tuż przed północą. Przymrozki będą możliwe do godz. 7 we wtorek (24 maja). W dalszej części dnia pojawią się burze, ale w zachodniej części kraju. Na Warmię i Mazury burzowy front, któremu towarzyszyć może deszcz, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h, dotrze w nocy z wtorku na środę. Temperatura maksymalna do 21°C.

Środa (25 maja) będzie dniem burzowym na Warmii i Mazurach. - W trakcie burz porywisty wiatr i lokalnie grad - informuje IMGW. Prognozowany jest nawet żółty alert meteo I stopnia. - Burze z opadami deszczu 20-30 mm, lokalnie do 40 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-90 km/h. Lokalnie grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Druga połowa tygodnia będzie pochmurna. Możliwy deszcz, lokalne burze i towarzyszący im silny wiatr. Temperatura od 14°C do 20°C.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Słońce czy deszcz? Najnowsza prognoza IMGW [Pogoda 23.05.2022]

Źródło: IMGW

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Doda zaraz po występie w Sopocie! Wyznała, dlaczego nie zaśpiewała TYCH hitów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE