Dachowanie busa na S7. Sześć osób w szpitalu, wśród rannych są dzieci

i

Autor: Twitter/kmpolsztyn

Koszmarny wypadek

Bus dachował na S7. Sześć osób w szpitalu, wśród rannych są dzieci

2023-12-09 17:45

Koszmarny wypadek na drodze ekspresowej S7 koło Waplewa (pow. olsztyński). W sobotę po południu (9 grudnia) dachował tam bus, którym podróżowało osiem osób. Sześć z ich zostało przetransportowanych do szpitala. Wśród osób poszkodowanych jest dwoje dzieci. Trasa w kierunku Olsztynka jest zablokowana.

Wypadek na S7 koło Waplewa. Sześć osób rannych

Do wypadku doszło w sobotę (9 grudnia) na wysokości MOP Lutek w okolicach Waplewa. - Busem podróżowało osiem osób, z czego sześć zostało poszkodowanych i zabranych przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitala - przekazał PAP rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej mł. bryg. Grzegorz Różański.

Dodał, że wśród tych osób jest dwoje dzieci. Ich opiekunka pojechała z nimi do szpitala, jako siódma osoba.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku pod Waplewem

Według wstępnych ustaleń policji kierujący busem 37-latek z nieznanych przyczyn, zjeżdżając na awaryjny pas ruchu, zahaczył o pojazd ciężarowy, a następnie uderzył w bariery energochłonne, ostatecznie doprowadzając do wywrócenia pojazdu. - Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - poinformowała st. post. Paulina Żur z olsztyńskiej policji.

Utrudnienia na S7

Po popołudniowym wypadku "siódemka" w kierunku Olsztynka jest zablokowana, a ruch odbywa się drogą serwisową.

"Sugerowany objazd drogą obsługującą przez węzeł Waplewo do węzła Grunwald" - przekazała GDDKiA. Utrudnienia mogą potrwać około dwóch godzin.

IMGW ostrzega przed gołoledzią

W woj. warmińsko-mazurskim od sobotniego popołudnia do godz. 4 rano w niedzielę obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia o marznących opadach deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Według synoptyków prawdopodobieństwo wystąpienia tych niebezpiecznych zjawisk pogodowych sięga 70 proc.

Quiz z polskiego dla mistrzów. Te słowa sprawiają najwięcej trudności

Pytanie 1 z 10
Czym jest arbitraż?